w

Horror w Grudziądzu. Na odludziu ujawniono szczątki dziecka. W sprawę zamieszana jest dwójka nastolatków. Czy to oni zabili?

Zdjęcie poglądowe - fot. Pexeles @Nathalia Miranda
Zdjęcie poglądowe - fot. Pexeles @Nathalia Miranda

W długi sierpniowy weekend na odludziu w Grudziądzu znaleziono szczątki małego dziecka. Najprawdopodobniej ukryto je tam już kilka miesięcy wcześniej. Kto jest odpowiedzialny za śmierć niemowlęcia?

Szczątki dziecka ukryto w północnej części Grudziądza. Przypadek sprawił, że na nie natrafiono, jednakże w krótkim czasie ujawniono, że to nie była zwykła śmierć, a brutalne morderstwo, które ktoś skwapliwie próbował zatuszować.

Grudziądz. Odnaleziono szczątki noworodka

Sprawę tą nagłośniła Gazeta Pomorska, która poinformowała, że w sprawie zatrzymano 17-letnią dziewczyną i 18-letniego chłopaka. Prokuratura w Grudziądzu prowadzi śledztwo w sprawie pozbawienia życia niemowlęcia. O popełnienie tego czynu podejrzewana jest dziewczyna:

Jest to na razie wstępna kwalifikacja. Podejrzana nie przyznała się. Przedstawiła własną wersję wydarzeń — powiedziała gazecie prok. Magdalena Chodyna z Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Zadaniem śledczych będzie ustalenie, czy doszło tu do zabójstwa noworodka, czy też dzieciobójstwa. To niezwykle istotne, ponieważ za popełnienie pierwszego czynu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast za drugi zaledwie 5 lat.

Chłopak, który jest zamieszany w tę sprawę, usłyszał zarzut poplecznictwa, czyli pomocy w ukryciu zwłok, a także zacierania śladów popełnienia przestępstwa. Za oba te czyn grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Częściowo przyznał się do zarzucanego czynu i przedstawił własną wersję wydarzeń — powiedziała Gazecie Pomorskiej prok. Chodyna.

Na tę chwilę prokuratura nie chce udzielać więcej informacji w trosce o dobro śledztwa. Lokalna prasa dodała jednak, że dziecko miało urodzić się poza szpitalem, a o jego przyjściu na świat nie wiedziały żadne służby.

Jak myślicie, co mogło kierować nastolatkami?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Antek Królikowski - fot. Instagram @antek.krolikowski

Antek Królikowski pożalił się tabloidowi, że chciałby być „prawdziwym ojcem”. W końcu ujawnił, czego domaga się w pozwie rozwodowym

Modelka oskarżona o zabójstwo chłopaka. Ujawniono nagranie ze wstrząsającego ataku w windzie [VIDEO]