w

Hołownia robi rewolucję w Sejmie! Zaczął od usunięcia kotary. Nie obyło się bez złośliwości „Nie wiem, czyjego imienia jest”

Szymon Hołownia - fot. screenshot TikTok @szymon.holownia
Szymon Hołownia - fot. screenshot TikTok @szymon.holownia

Szymon Hołownia dopiero od kilku dni pełni funkcję marszałka Sejmu, a już wprowadza pierwsze zmiany. Najpierw zabrał się za usunięcie barierek sprzed budynku, a teraz wziął na tapet kotarę. Podczas publicznego wystąpienia odpowiedział również na komentarz internautki.

Odkąd Szymon Hołownia został wybrany na marszałka Sejmu, niemalże nie znika z pierwszych stron gazet. Były gwiazdor TVN zdaje się świetnie odnajdywać w nowej roli i nie zamierza próżnować. Od razu zapowiedział, że chce wprowadzić szereg udogodnień oraz zmian i zapowiedział, że pozbędzie się niechlubnej sejmowej zamrażarki. Chce też ułatwić dziennikarzom dostęp do polityków, z którymi będą mogli swobodniej przeprowadzać wywiady. Na tym nie koniec.

Szymon Hołownia robi rewolucję w Sejmie

Marszałek zapowiedział, że pozbędzie się również tajemniczej kotary, która miała pojawić się w Sejmie w czasach, gdy u władzy była Zjednoczona Prawica. Opublikował na TikToku nagranie, na którym wyznał, że jeden z reporterów powiedział mu, że dotychczas na korytarzu była kotara, która odgradzała dziennikarzy od polityków. Wątek ten bardzo go rozbawił i otwarcie przyznał, że to absurd. Nie gryzł się w język, przez co później było jeszcze mocniej:

Nie wpadłbym na to, a się okazuje, że jednak rzeczy, na które bym nie wpadł, można było zrobić! Dowiedziałem się od jego z Panów reporterów, że tam była kotara w korytarzu marszałkowskim, która była zaciągana. Ta kotara to jakiś absurd kompletny! Nie wiem, czyjego imienia jest ta kotara i nie wiem też, próbuję od rana wymyślić, czym mogliby takim zajmować się Marszałkowie albo Wicemarszałkowie Sejmu, że trzeba to zasłaniać kotarą. Ja ani takich myśli, ani takich potrzeb, które kotarą trzeba byłoby zasłaniać, w tym budynku nie mam. Ale to taka ciekawostka poznawcza można powiedzieć nowego człowieka w roli nowego Marszałka.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy zarówno ze słowami poparcia, jak i propozycjami, na co nowa władza powinna zwrócić uwagę. Jedna z internautek napisała szczerze, że gdy dowiedziała się, że Hołownia wygrał, zalała się łzami i to nie z radości.

Serio, jak Pan wygrał, to się popłakałam ze smutku, ale teraz jak widzę, co Pan robi, to wielki szacunek Panie Marszałku — napisała.

Marszałek postanowił odpisać kobiecie:

Pani […], każdemu z nas się zdarza, ale wierzę, że teraz już tylko będą to łzy szczęścia! Pozdrawiam.

W odpowiedzi autorka zapewniła, że z pewnością tak już będzie i zwróciła się do niego z prośbą, by jej nie zawiódł. Myślicie, że dotrzyma słowa?

@szymon.holownia Codziennie odkrywam nowe, zaskakujące rzeczy w Sejmie! To miejsce trzeba przewietrzyć. Zniknęły barierki, znikną kotary. Nie będziemy zamykać i zasłaniać się przed Obywatelami! #sejm #hołownia #ludzie #otwartość #marszałeksejmu #marszałekhołownia #polska2050 #nowajakość #rozmowa #polska ♬ dźwięk oryginalny – Szymon Hołownia
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Omenaa Mensah, Rafał Brzoska - fot. Piętka Mieszko AKPA

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska martwią się o syna. 5-latek jest ofiarą hejtu! „Koledzy się śmieją”

Jacek Poniedziałek - fot. Kurnikowski AKPA

Jacek Poniedziałek żył w miłosnym TRÓJKĄCIE! Przez wiele lat dzielił się partnerem z jego ŻONĄ. „Nasz związek mógłby trwać do dziś”