w

HahaHaha DramatDramat

Dezerter napisał list z żądaniami do Ministra Obrony Narodowej. Stawia warunki i prosi o… wypłatę!

fot. Facebook / Telegram / Twitter screenshot

Emil Czeczko, polski żołnierz, który uciekł na Białoruś podczas pełnienia obowiązków na granicy znów dał o sobie znać. Tym razem napisał list do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, w którym żąda wypłaty za grudzień i styczeń oraz stawia warunki swojego powrotu do pracy. Rozbawiły was wygórowane żądania?

Polski dezerter Emil Czeczko na Białoruś uciekł 16 grudnia. Żołnierz przeszedł wtedy przez granicę i poprosił o azyl polityczny ze względu na „brak zgody na politykę Polski w sprawie kryzysu migracyjnego oraz praktykę nieludzkiego traktowania uchodźców”.

Sytuacja po raz kolejny została wykorzystana przez białoruski reżim – Czeczko wystosował list z żądaniami do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

List do sieci został udostępniony przez Dymitrija Beliakowa, który jest dyrektorem białoruskiej organizacji prorządowej „Centrum Systemowa Ochrona Prawa”. Emil Czczko w liście datowanym na 5 stycznia podaje adres zwrotny właśnie jako placówkę organizacji.

– „Adwokaci naszego Centrum towarzyszą apelowi Emila do kierownictwa Ministerstwa Obrony RP. W przypadku braku otrzymania środków E. Czeczko będzie zmuszony odwołać się do sądu” – zagroził szef organizacji pozarządowej.

W liście dezerter żąda możliwości powrotu do pracy oraz wynagrodzenia za grudzień i styczeń. Czeczko utrzymuje, że Straż Graniczna kazała mu mordować ludzi.

Poniżej treść listu:

Temat: moje wynagrodzenie za grudzień 2021 i styczeń 2022, przedłużenie umowy o pracę.

Szanowny Panie ministrze,

16 grudnia 2021 musiałem uciekać na Białoruś, bo władze Straży Granicznej wydały mi rozkaz mordowania Arabów. Dlatego musiałem uciekać. Teraz jestem bezpieczny.

Proszę o wypłatę pensji za grudzień 2021 r. oraz za styczeń 2022 r. na konto:

Nazwa: Centrum «systemowa ochrona prawna»

Adres: Office 518 Vulitsa Meleża, Mińsk, Białoruś

Nie pracowałem w grudniu 2021 r. i styczniu 2022 r., bo Straż Graniczna wydawała mi nielegalne rozkaz mordowania niewinnych ludzi. W ten sposób zostałem zmuszony do niepracy przez samo Ministerstwo Obrony.

Dlatego proszę o wypłatę mojej pensji.

Informuję również, że chcę przedłużyć umowę o pracę. Wrócę do pracy, gdy tylko prokurator w Hadze uwięzi wszystkich przestępców wojskowych, którzy kazali mi mordować Arabów

Proszę o przesłanie nowej umowy na mój nowy adres

Z poważaniem, Emil Czeczko.

Co sądzicie o sprawie?

Źródła: Onet ; Facebook ; Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Karol Strasburger opowiada o wychowywaniu dziecka w późnym wieku i o blisko 40 lat młodszej żonie: „Dopiero teraz czuje się młody”

Maja Bohosiewicz zwierzyła się ze swych problemów psychicznych. „nie mogłam uwierzyć, że potrzebuję takiego leczenia”