w

DramatDramat HahaHaha

Skandal na granicy. Zaginął polski żołnierz! Białoruś twierdzi, że przeszedł na ich stronę

fot. Twitter / Telegram screenshot

W rozmowie z portalem „o2.pl” przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej potwierdził, że zaginął polski żołnierz stacjonujący na granicy z Białorusią. Wojsko prowadzi poszukiwania mężczyzny, a propagandowy Państwowy Komitet Graniczny Republiki Białorusi twierdzi, że żołnierz przeszedł na białoruską stronę i poprosił o azyl.

Według informacji „RMF 24”, żołnierz sprawiał problemy. Jego przełożeni czekali, aż sam odejdzie ze służby. Zostało mu do odsłużenia zaledwie kilka dni.

Żołnierz wczoraj po południu zniknął z posterunku, zostawiając broń. Według ustaleń, przeszedł na białoruską stronę i tam zatrzymali go wojskowi. 

Białorusini opublikowali wizerunek żołnierza. Wojskowy ma służyć w 11. Pułku Artylerii w Węgorzewie, wchodzącym w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W poście Państwowy Komitet Graniczny Republiki Białorusi pisze:

– „Polski żołnierz poprosił o azyl polityczny na Białorusi” – brzmi nagłówek.

– „Wczoraj, 16 grudnia, o godzinie 17:50, w pasie granicznym w pobliżu wsi Tuszemla, został zatrzymany przez białoruską straż graniczną żołnierz Wojska Polskiego – Emil Czeczko urodzony w 1996 roku. „

– „W związku z brakiem zgody na politykę Polski w sprawie kryzysu migracyjnego oraz praktyki nieludzkiego traktowania uchodźców, żołnierz wystąpił o azyl polityczny w Republice Białorusi.” – czytamy na oficjalnej stronie.

Na Twitterze pojawił się kadr z wywiadu, którego wspomniany żołnierz ma już udzielać białoruskim mediom.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Źródła: o2.pl ; Twitter: GpkGovBY – Państwowy Komitet Graniczny Białorusi ; RMF24.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Karolina Ferenstein-Kraśko opublikowała post na Instagramie! Co sądzi o aferze męża?

Cezary Kucharski znów uderza w Lewandowskich! Tym razem chce od nich 39 MILIONÓW!