w

DramatDramat SuperSuper

Blanka Stajkow odniosła wielki sukces. „Bejba” przebiła sanah i Podsiadło!

Blanka Stajkow fot. Instagram @blikeblanka

Blanka Stajkow ma obecnie prawdziwe powody do radości. Za sprawą występu na Eurowizji jej utwór „Solo” pojawił się na zarówno polskich, jak i zagranicznych listach hitów. Mimo niewielkiego dorobku artystycznego, Blanka odniosła właśnie wielki sukces. Tego nikt się nie spodziewał. O co chodzi?

W ostatnim czasie Blanka Stajkow nie może narzekać na brak zainteresowania. Początkowo jej udział w tegorocznej Eurowizji wiązał się z falą negatywnych komentarzy, które spowodowane były kontrowersjami dotyczącymi preselekcji i koncertu „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!”.

Części internautów nie podobało się, że jury pod przewodnictwem Edyty Górniak przyznało maksymalną ilość punktów Blance, ponieważ ich zdaniem to Jann bardziej zasłużył na wygraną. W sieci rozpętała się burza i posypały się oskarżenia o ustawienie wyników przez TVP, lecz protesty nic nie zmieniły i Stajkow została reprezentantką Polski w Wielkiej Brytanii.

Od czasu preselekcji staram się ochłonąć i zmierzyć z sytuacją. Zwycięstwo dało mi więcej smutku niż radości. Jest mi niezmiernie przykro, kiedy czytam obrzydliwe kłamstwa (między innymi o znajomościach, plagiatach a przede wszystkim „ustawionym” głosowaniu) – wyznała artystka po preselekcjach.

Blanka nie poddała się mimo wszechobecnego hejtu i dopracowała swój występ, dzięki czemu dużo lepiej wypadła w półfinale i przekonała do siebie publikę. Ostatecznie reprezentantka Polski uplasowała się na 19. pozycji w wielkim finale, a Eurowizję 2023 wygrała Loreen, która reprezentowała Szwecję.

Wielki sukces Blanki

Blanka, która kilka dni temu obchodziła swoje 24. urodziny, ma obecnie prawdziwe powody do radości, ponieważ od jakiegoś czasu jej „Solo” można usłyszeć niemal wszędzie. Wokalistka podbiła listy przebojów nie tylko w Polsce, ale i za granicą – numer pojawił się na listach m.in. w Wielkiej Brytanii.

„Solo” świetnie radzi sobie w muzycznych serwisach streamingowych, co sprawiło, że Blanka dotarła do wielu słuchaczy na całym świecie. Mimo że na swoim koncie Stajkow ma zaledwie dwa single, według statystyk Spotify jej muzykę w ubiegłym miesiącu usłyszało ponad 3 miliony użytkowników.

Oznacza to, że Blanka pod tym względem wyprzedziła m.in. Dawida Podsiadłę, sanah, Matę, czy też Taco Hemingway’a i obecnie Stajkow jest najpopularniejszą polską artystką na platformie.

Myślicie, że Blance uda się na dłużej utrzymać tak imponujący wynik?

fot. Spotify screenshot
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Kasia Tusk, Donald Tusk - fot. Niemiec, Gillert/AKPA

Kasia Tusk twardo staje w obronie ojca po podpisaniu lex Tusk. Wspomniała o NISZCZENIU ukochanej osoby

Była żona Michała Wiśniewskiego wpadła w tarapaty. SYNDYK wystawił dom Magdy Femme na sprzedaż! Ona twierdzi, że to ŻART