w

Eurowizja 2023. Szanse Blanki są coraz mniejsze? Słuchacze byli bezlitośni w ocenie. Tak nisko w rankingu jeszcze nie byliśmy

Blanka Stajkow - fot. Instagram @blikeblanka
Blanka Stajkow - fot. Instagram @blikeblanka

Blanka wygrała preselekcje na tegoroczną Eurowizję 2023. Artystka reprezentuje Polskę na konkursie. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy zwątpienia w jej wygraną. Niedawno jej hit Solo ocenili europejscy słuchacze. Wyniki okazały się zaskakujące.

Blanka jest piosenkarką o polsko-bułgarskich korzeniach. Choć artystka pierwsze próby muzyczne podjęła już w wieku 13 lat, tworząc pierwszą piosenkę Strong enough, ludzie zaczęli ją kojarzyć dopiero dwa lata temu. Zyskała rozpoznawalność za sprawą udziału w 10. edycji reality show Top Model. Od tego czasu zdobyła sławę, fanów i kontrakt z wytwórnią muzyczną Warner Music Poland.

W lutym bieżącego roku piosenkarka wystartowała w konkursie Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję! i udało jej się przejść eliminacje. Tym samym oficjalnie została reprezentantką kraju na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu. Nie wszystkich jednak ta wiadomość ucieszyła, a wszystko okupione było głośnym skandalem.

Eurowizja 2023. Blanka bez szans na wygraną?

Do występów w Liverpoolu pozostały już tylko dwa tygodnie, a co za tym idzie, napięcie rośnie. Wszyscy są ciekawi, kto zostanie nową gwiazdą na skalę Europy. Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji (OGAE) postanowiło sprawdzić, kto na chwilę obecną ma największe szanse na wygraną. Niestety Polacy nie mają powodów do radości.

Okazuje się, że w głosowaniu, w którym udział wzięło 3895 słuchaczy, tylko jedna osoba zdecydowała się zagłosować na hit Blanki. W efekcie wokalistka zajęła dopiero 25. miejsce w rankingu. Najniżej wypadła Ukraina, która podobnie jak Albania, Dania, Irlandia czy Azerbejdżan nie uzyskała głosów. Piosenka polskiej wokalistki na razie nie podbiła serc europejskich słuchaczy, ale także nie zdobyła dużego uznania u kolegów z branży na rodzimym podwórku. Były reprezentant Polski, Krystian Ochman, dość krytycznie ocenił utwór wokalistki, porównując go do disco polo.

Miejmy nadzieję, ze już 13 maja głosujący będą bardziej łaskawi dla Solo. A Wy wiecie, na kogo zagłosujecie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Kinga Miliszkiewicz

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Daniel Józek Qczaj, Tomasz Nakielski - fot. Instagram @quczaj @thomasnakielsky

Qczaj mówi o adopcji przez pary jednopłciowe. „Dziecko chce być kochane po prostu”. Zdradził także, jak układa mu się z partnerem

Michał Wójcik - fot. screenshot Youtube @newabratv

Michał Wójcik nie radzi sobie po nagłej śmierci ukochanej. Bliscy komika przerywają milczenie. „Jest w bardzo ciężkim stanie psychicznym”