w ,

DramatDramat

Eurowizja 2023. Wyniki Polskich preselekcji były USTAWIONE?! Internauci wskazują dowody

Eurowizja 2023, Blanka - fot. Kurnikowski/AKPA
Eurowizja 2023, Blanka - fot. Kurnikowski/AKPA

Eurowizja 2023. W niedzielę 26 lutego zapadła decyzja, że to Blanka będzie reprezentowała Polskę w Liverpoolu. Wybór ten nie przeszedł bez echa, a internauci nie kryją oburzenia. W sieci krąży plotka, że wyniki głosowania były ustawione! Przedstawiane dowody budzą spore wątpliwości.

Eurowizja 2023 co roku budzi ogromne emocje i to nie tylko za sprawą występów artystów. W ubiegłym roku pojawiły się pogłoski, że Polska wraz z kilkoma innymi państwami umówiła się w kwestii oceny występów reprezentantów innych krajów. Tegoroczne preselekcje także nie przeszły bez echa. W niedzielę 26 lutego dowiedzieliśmy się, że w tym roku naszą reprezentantką jest Blanka.

Wybór ten nie spodobał się zarówno publiczności, która wybuczała jurorów, jak i widzom zgromadzonym przed telewizorami. W sieci wciąż przybywa wpisów, że to Jann powinien pojechać do Liverpoolu, tym bardziej że bukmacherzy wysoko oceniali jego utwór. Wciąż mnożą się wątpliwości co do tego, czy głosowanie zostało przeprowadzone prawidłowo, tym bardziej że na jaw wyszły zaskakujące fakty.

Preselekcje do Eurowizji 2023. Wyniki głosowania były ustawione?!

Jury, którego przewodniczącą była Edyta Górniak przyznało Blance Stajkow aż 12. punktów, dzięki czemu wyszła na prowadzenie. Ogromne wątpliwości wśród internautów wzbudził fakt, że na tabeli wyników nie wskazano, jak procentowo rozkładały się głosy widzów. Zaniepokojeni są też tym, że w ostatniej chwili zmieniono zasady głosowania, co w ich ocenie mogło mieć realny wpływ na zwycięstwo artystki.

Internauci zauważyli, że na stronie TVP o godzinie 15:33 pojawił się artykuł, w którym ogłoszono zwycięzcę preselekcji. To spora niespójność, ponieważ oficjalne wyniki preselekcji podano dopiero przed godziną 20.

To nie jest fejk. News o zwycięstwie Blanki pojawił się dziś już o godz. 15:33. Rozumiem, że można przygotować sobie draft, ale ta sprawa wymaga zwyczajnie zabezpieczenia i zbadania. […] Piszę o tym wobec pojawiających się wątpliwości co do uczciwości procesu głosowania jury, zmian regulaminowych w ostatniej chwili, braku informacji w zakresie indywidualnych not jurorów i cząstkowego wyniku głosowania publiczności. Stawiam pytanie o zachowanie zasad transparentności niezbędnego dla nadawcy publicznego. Kolejny rok i kolejny problem związany z etyką […] – czytamy na profilu Let’s talk about ESC na Facebooku.

W krótkim czasie poprawiono ten błąd, zmieniając godzinę publikacji, jednakże zrobiono to na tyle późno, że do sieci trafiły zrzuty ekranu.

Internauci zauważyli również, że w jury siedział Agustin Egurrola, co w ich ocenie nie powinno mieć miejsca, ponieważ Blance na scenie towarzyszyli tancerze z jego szkoły.

O Agustína Egurrolę i jego udział w pracach jury też można stawiać. W ilu i których piosenkach był odpowiedzialny lub jego współpracownicy za choreografię i taniec?

W sieci rozpętała się burza. Internauci apelują do Blanki, by zrezygnowała z wyjazdu do Liverpoolu i oddała miejsce Jannowi. Niektórzy nawet zapowiedzieli, że zorganizują protesty pod siedzibą TVP. Emocje widzów zaczynają brać górę, a atmosferę podgrzewają kolejne znaleziska internautów. W sieci już krąży kadr, na którym widać, że wokalistka siedziała za kulisami z Allanem Krupą, synem przewodniczącej jury! Po ogłoszeniu wyników młody raper pogratulował w sieci zwyciężczyni.

Gratulacje @blikeblanka – doj*bana robota.

W sieci już krąży apel:

Kochani, nagłośnijmy to. To jest syn Edyty Górniak (przewodniczącej jury!!!), który cały czas siedział z Blanką w green roomie i wyglądali, jakby byli w bliskiej relacji — czytamy na Twitterze.

O wiele poważniej brzmi kolejny zarzut. Zaczynają pojawiać się głosy, że utwór Blanki to plagiat. Coraz więcej osób wskazuje na to, że piosenka Solo jest łudząco podobna do singla Up, który wykonuje INNA, znana rumuńska piosenkarka. Posłuchajcie sami.

Powstała nawet petycja, pod którą zbierane są głosy, aby to Jann został reprezentantem Polski na Eurowizji 2023. W tej chwili osiągnięto już niemal połowę założonego celu. W opisie wprost zasugerowano, że wyniki głosowania podczas preselekcji zostały sfałszowane.

Wybory krajowe w Polsce zostały sfałszowane i nie pozwolimy, żeby to poszło dalej. […] Kiedy szukasz teledysków z TOP 10 piosenek z Tu Bije Serce Europy, nie ma go. Podczas finału można było usłyszeć ludzi wykrzykujących jego imię, oklaskujących go głośniej niż ktokolwiek inny i wygwizdujących, gdy otrzymał niską notę od sędziów. […] Celebryci pracujący dla TVP, znanej telewizji propagandowej, nie są wiarygodnymi sędziami. Wyniki głosowania spotkały się z szeroką krytyką na wszystkich profilach społecznościowych TVP i Eurowizji. Wielu polskich artystów również wyraziło swoje niedowierzanie, w tym koleżanka z konkursu Maja Hyży czy Michał Szpak, który reprezentował Polskę na ESC w 2016 roku.

Eurowizja 2023. Maja Hyży jest zaskoczona wynikami głosowania

Maja Hyży była jedną z uczestniczek, które walczyły o wyjazd do Liverpoolu. Mimo że świetnie przygotowała się do występu, była daleko za podium. Zaraz po zakończeniu koncertu opublikowała na Instastories nagranie, w którym poinformowała, że jest zaskoczona wynikami głosowania, ponieważ stawiała na Janna.

Cześć kochani, emocje powoli opadają. Natomiast, powiem szczerze, że jestem w ciężkim szoku, że Jann nie jedzie na Eurowizję do Liverpoolu. Powiem wam, że byłam na każdych próbach jego i po prostu miałam za każdym razem ciary. Jann ja trzymam za ciebie mocno kciuki, bo ten sztab ludzi, który za tobą jest, to ty i tak jesteś wygrany. Trzymam za ciebie kciuki bardzo mocno — powiedziała.

Patrząc na to, co obecnie dzieje się w internecie, nie ona jedna jest zaskoczona.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Maja Hyży, Dominik Dudek, Jann, Natasza Urbańska - fot. Kurnikowski/AKPA, Instagram @nataszaofficial

Eurowizja 2023. Kto reprezentuje Polskę? Od razu odnotowaliśmy SPADEK w notowaniach bukmacherów. Widzowie wybrali inaczej

Nie żyje brat Madonny - fot. screenshot YouTube @TabletMagazine, Instagram @madonna

Nie żyje brat Madonny. Anthony Ciccone ostatnie lata życia spędził na ulicy. „Dla nich jestem zerem”