w

Eurowizja 2024. Po ogłoszeniu reprezentanta Polska zaczęła SPADAĆ w notowaniach bukmacherów. O finale możemy pomarzyć?

Luna - fot. YouTube @EurovisionSongContest
Luna - fot. YouTube @EurovisionSongContest

Tegoroczną reprezentantką Polski na Eurowizji będzie Luna z utworem The Tower. Decyzja jurorów nie tylko nie spodobała się internautów, ale najwyraźniej również bukmacherom. Biało-czerwoni odnotowali spadek w notowaniach.

Eurowizja od lat budzi ogromne zainteresowanie mediów i fanów wydarzenia. Polska jak dotąd odnotowała tylko jeden znaczący sukces — w 1994 roku Edyta Górniak weszła do finału i zajęła w nim 2. miejsce. Od tamtego momentu nasz udział w konkursie w zasadzie przechodzi bez echa, dlatego też oczekiwania widzów są naprawdę duże w stosunku do kolejnych reprezentantów. W tym roku wielu z nich miało nadzieję, że do Szwecji pojedzie Justyna Steczkowska, tymczasem jury postanowiła wysłać do Malmö Lunę z utworem The Tower. Ta decyzja spotkała się z ogromną krytyką i na niewiele zdały się tu tłumaczenia jurorów.

Eurowizja 2024. Reprezentant Polski wybrany! To Luna pojedzie do Szwecji walczyć o zwycięstwo!

Eurowizja 2024. Polska spada w notowaniach bukmacherów po wyborze reprezentanta

W odniesieniu do Eurowizji można śmiało powiedzieć: notowania bukmacherów prawdę ci powiedzą. Dotychczas rzadko zdarzało im się mylić i co roku niemalże bezbłędnie typują zwycięzcę. Mimo że jeszcze kilka państw nie podało swoich reprezentantów, to po dzisiejszym ogłoszeniu Telewizji Polskiej na liście zaszły spore zmiany.

Zanim ogłoszono, kto z Polski pojedzie do Szwecji, plasowaliśmy się na 16. miejscu. Przed nami była m.in. Norwegia, Wielka Brytania i Francja. Nieco gorzej od nas z kolei wypadali Niemcy, Austria czy Grecja. Niestety po ogłoszeniu reprezentanta, nasz kraj spadł na 20. pozycję. Może się to jednak zmienić, ponieważ wyżej notowane są państwa, które nie przedstawiły swojego utworu, jest to Szwecja (5. miejsce), Islandia (6. miejsce), Chorwacja (7. miejsce), Szwajcaria (14. miejsce), Australia (19. miejsce).

Eurowizja 2024 - notowania bukmacherów - fot. eurovisionworld.com
Eurowizja 2024 – notowania bukmacherów – fot. eurovisionworld.com

Warto mieć na uwadze, że jeszcze wiele może się zmienić, ponieważ wciąż nie znamy wszystkich reprezentantów. W ubiegłym roku bukmacherzy niezbyt dobrze oceniali Blankę, tymczasem jej udało się wywalczyć 19. miejsce w finale, a przez chwilę znajdowała się na szczycie notowań.

Myślicie, że Lunie uda się wejść do finału?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

TikTok screenshot @bobrownn

Nie masz pomysłu na stylizację? Modowy trend z TikToka “noszenie kontra stylizowanie” może ci w tym pomóc. Na czym polega ten trik?

Horoskop tygodniowy - fot. Canva

Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku. Od 19 do 25 lutego. Koziorożec, Ryby, Wodnik i reszta