w

Alicja Majewska uskarża się na NISKĄ emeryturę. Mimo długiego stażu pracy dostaje grosze

Alicja Majewska - fot. Kurnikowski/AKPA
Alicja Majewska - fot. Kurnikowski/AKPA

Alicja Majewska jest aktywna zawodowo od 1968 roku. Na przestrzeni tych lat zagrała niezliczoną ilość koncertów i zyskała ogromną popularność w całej Polsce. Postanowiła zdradzić, jaką emeryturę dostaje. Za tą kwotę nie da się żyć!

Alicja Majewska to wokalistka, która debiutowała w 1968 roku podczas IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Przez trzy lata występowała jako solistka zespołu Partita, a później zdecydowała się kontynuować karierę solową już poza zespołem. Na swoim koncie ma takie przeboje, jak Bywają takie dni, Jeszcze się tam żagiel bieli czy Odkryjemy miłość nieznaną, które wyniosły ją na wyżyny popularności. Jej twórczość była wielokrotnie nagradzana, a ona mimo upływu lat regularnie pojawia się na największych i najważniejszych wydarzeniach muzycznych w Polsce.

Mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego pandemia koronawirusa bardzo dała się jej we znaki. Przez to, że nie mogła występować, jej sytuacja finansowa zaczęła się pogarszać.

Jaką emeryturę ma Alicja Majewska?

Majewska w jednym z ostatnich wywiadów dla Super Expressu wyznała, że od wielu lat pobiera świadczenie z ZUS, ale jest tak niskie, że nie jest w stanie za nie wyżyć.

Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 złotych emerytury…

Grono gwiazd narzekających na niskie emerytury jest naprawdę liczne. Warto jednak zaznaczyć, że są też tacy, którzy dostają mniej od Alicji. Marek Piekarczyk w jednym z wywiadów wyznał, że ZUS wyliczył mu, że gdyby zdecydował się przejść na emeryturę, to dostawałby 7.77 zł miesięcznie. Aż trudno w to uwierzyć!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Kordian Domagała - fot. Facebook @KordianoBlog

Nie żyje Kordian Domagała. Bloger zginął w strzelaninie w Poznaniu

Jordyn Woods, Kylie Jenner - fot. Instagram @jordynwoods

Kylie Jenner i Jordyn Woods odnowiły przyjaźń? Wyciągnęły do siebie rękę po głośnej aferze ze zdradą Tristana Tompsona