w

29-latka zdała 150 egzaminów na prawo jazdy. Teraz została skazana. „Naraziła niewinnych użytkowników dróg na ryzyko”

fot. materiały policyjne / South Wales Police

Inderjeet Kaur z Llanelli w Walii zdała około 150 egzaminów teoretycznych i praktycznych na prawo jazdy. 29-latka przez ponad dwa lata odpłatnie zdawała egzaminy na prawo jazdy, podszywając się pod swoich klientów. W miniony czwartek sąd oznajmił, jaki wyrok czeka kobietę.

Inderjeet Kaur przez kilka lat podchodziła do egzaminów na prawo jazdy na terenie Anglii i Walii, m.in. w Swansea, Carmarthen, Birmingham oraz okolicach Londynu. BBC donosi, że Brytyjka hinduskiego za zapłatą podszywała się pod osoby, które chciały otrzymać prawo jazdy.

W pewnym momencie egzaminatorzy zaczęli podejrzewać 29-latkę o podszywanie się pod kursantów. Sprawa została zgłoszona i rozpoczęto policyjne dochodzenie. Inderjeet Kaur wkrótce potem stanęła przed sądem w Swansea, gdzie kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów.

29-latka wyznała, że w latach 2018-2020 zdała około 150 egzaminów praktycznych i teoretycznych. Inderjeet Kaur swoje usługi oferowała kursantkom, które miały problem z językiem angielskim i najczęściej bezowocnie podchodziły już wcześniej do egzaminu.

Lokalne media podają, że kobieta za zdanie egzaminu pobierała opłatę od 700 do 800 funtów, czyli około 4-4,5 tys. złotych.

Niebezpieczeństwo na drodze

Inspektor Steven Maloney, który prowadził śledztwo, stwierdził, że popełnione przez Kaur przestępstwa mogą narazić użytkowników drogi na wielkie ryzyko, umożliwiając niewykwalifikowanym kierowcom na posiadanie pozornie legalnego prawa jazdy.

Podobnie wypowiedziała się Caroline Hicks z Agencji Rejestracji Kierowców i Pojazdów w Wielkiej Brytanii. Urzędniczka przekazała, że konsekwencje spotkają także osoby, które zdecydowały się na usługi Kaur.

Testy na prawo jazdy i testy teoretyczne istnieją, aby zapewnić ludziom odpowiednią wiedzę, umiejętności i nastawienie do jazdy po naszych drogach. Omijanie testów naraża nas na niebezpieczeństwo. Nieuczciwie zdobyte prawa jazdy mogą zostać unieważnione” – zauważyła.

29-latka została skazana na osiem miesięcy więzienia.

Prawo jazdy za 800 funtów

Policja w południowej Walii szybko ustaliła, że Inderjeet Kaur oferowała swoje usługi kandydatkom na prawo jazdy, które miały problemy z językiem angielskim. Zgłaszające się do niej osoby przeważnie przynajmniej raz w przeszłości same nie zdały egzaminu.

Kobieta przyznała przed sądem w Swansea, że w latach 2018-2020 zdała w sumie ok. 150 egzaminów teoretycznych i praktycznych w imieniu innych osób. Według lokalnych mediów za zdanie czyjegoś egzaminu pobierała opłatę od 700 do 800 funtów, czyli według obecnego kursu 4-4,5 tys. złotych.

Śledczym udało się udowodnić 63 przypadki egzaminów zdanych przez Inderjeet Kaur podszywającą się pod inne osoby. Została skazana za to na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Prowadzący śledztwo główny inspektor Steven Maloney powiedział, że popełnione przez Kaur przestępstwa stanowiły obejście procesu egzaminacyjnego, a to „naraża niewinnych użytkowników dróg na ryzyko, umożliwiając niewykwalifikowanym i niebezpiecznym kierowcom posiadanie pozornie legalnych dokumentów” – ocenił.

– Testy na prawo jazdy istnieją, aby zapewnić ludziom odpowiednią wiedzę, umiejętności i nastawienie do jazdy po naszych drogach. Omijanie testów stanowi zagrożenie dla życia – powiedziała Caroline Hicks z brytyjskiej agencji nadzorującej zdobywanie uprawnień do prowadzenia pojazdów w Wielkiej Brytanii. Hicks dodała, że ​​​​nieuczciwie zdobyte prawa jazdy mogą zostać teraz unieważnione.

Źródło: BBC ; Sky News

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Mała dziewczynka zaśpiewała hymn Ukrainy w szpitalu - fot. screenshot Twitter @Gerashchenko_en

[WIDEO] Malutka dziewczynka z objętego wojną Dniepru zaśpiewała w szpitalu hymn Ukrainy. Medycy z trudem powstrzymywali łzy

[VIDEO] Szokujące nagranie z katastrofy samolotu V-22 Osprey. Zginęło trzech żołnierzy