w

Z ekranu monitora do sali kinowej. Przedstawiamy filmy na podstawie gier wideo, które okazały się zaskakująco dobrymi adaptacjami

fot. Pexels @cottonbro.studio
fot. Pexels @cottonbro.studio

Gry wideo cieszą się obecnie ogromną popularnością. Wiele z nich doczekało się swoich adaptacji filmowych. Chociaż z pewnością przeniesienie gry na ekran kinowy jest trudnym wyzwaniem dla reżysera, widzowie są zachwyceni wieloma produkcjami. Jakie są najlepsze filmy na podstawie gier komputerowych?

Obecnie spędzamy dużo czasu przed ekranami zarówno smartfonów, telewizorów jak i komputerów. Każde z nich pełni funkcję m.in. rozrywkową. Od czasów pierwszych prób przenoszenia ulubionych tytułów z ekranu monitora na wielki ekran kinowy wiele się zmieniło. Gry wideo zostały inspiracją dla licznych produkcji filmowych, stając się zarówno źródłem niekończącej się rozrywki, jak i wyzwaniem dla twórców. Na przestrzeni lat powstało wiele takich dzieł. Które filmy na podstawie gier wideo zasługują na miano najlepszych?

Zaskakująco dobre filmy na podstawie gier wideo

The Super Mario Bros. Movie (2023)

Chociaż krytycy nie byli zachwyceni tym filmem, publika w większości miała inne zdanie. Wiele osób poszło na seans z powodu zamiłowania do gry, bez większych oczekiwań w kwestii fabuły. Pomimo wielu kontrowersji związanych z obsadą, Super Mario Bros opowiada ciekawą fabułę, która była dobrą rozrywką dla wielu fanów. Nie jest to najwierniejsze odwzorowanie gry, ale zachowuje jej klimat. 

Detektyw Pikachu (2019)

Detektyw Pikachu to dobre widowisko. Chociaż początkowo wiele osób było sceptycznie nastawionych do tego filmu, fani nie przepuścili okazji do obejrzenia adaptacji na wielkim ekranie. Fabuła nie jest zbyt wymagająca, ale dobrze utrzymuje uwagę widza.  Dynamicznie przenosi nas z jednej sceny akcji do drugiej, a każda z nich poświęca uwagę naszym ulubionym Pokémonom.

Sonic. Szybki jak błyskawica (2020)

Film o Soniku wzbudził wiele emocji jeszcze przed premierą. Wszyscy za sprawą pierwszego zwiastuna, który spotkał się z ogromną krytyką widzów. Ostatecznie całkowicie zmieniono projekt wyglądu niebieskiego jeża. Mimo to widzowie byli nastawieni sceptycznie. Ku zdziwieniu wielu fanów, film okazał się godny uwagi. Familijna produkcja zawiera dużą dozę humoru, a przy okazji pozostaje wierna grze.

Mortal Kombat (2021)

Film Mortal Kombat stanowi kinową adaptację kultowej serii gier wideo, wiernie odzwierciedlając ich brutalną i dynamiczną atmosferę. Sceny walk i efekty specjalne oddają ducha rozgrywki z gier, przynosząc widowiskowe starcia i hołd dla ikonicznych postaci. Dla fanów serii był udaną rozrywką, prezentującą znane elementy uwielbianego przez nich uniwersum. 

Pięć koszmarnych nocy (2023)

Gra Pięć koszmarnych nocy z 2014 roku wstrząsnęła światem dzięki swojej prostocie, a jednocześnie skutecznej rozgrywce. Film bazujący na grze ukazał się pod koniec października 2023 roku. Chociaż wśród fanów zbiera mieszane recenzje, trzeba przyznać, że odniósł ogromny sukces. Sale kinowe były wypełnione po brzegi, a w mediach społecznościowych powstało mnóstwo treści na ten temat. 

Uncharted (2022)

Dwa lata temu fani gry mogli zobaczyć przygody Nathana Drake’a na wielkim ekranie. Jednak fabuła filmu nie jest bezpośrednią adaptacją żadnej z gier z serii Uncharted. Stanowi raczej swoisty prequel. Wplata różne elementy znane graczom, ale traktuje je raczej jako inspirację. 

Przeczytaj również: Najlepsze seriale z najgorszym zakończeniem w historii. Finały tych produkcji rozwścieczyły widzów

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Tomasz Komenda fot. AKPA

Brat potwierdził przyczynę śmierci Tomasza Komendy. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb?

Marcin Hakiel, Dominika - fot. Instagram @marcinhakiel

Marcin Hakiel ZARĘCZYŁ SIĘ z Dominiką?! Wygadał się w wywiadzie i szybko próbował zmienić temat. Wszystko jasne?