w

Najlepsze filmy science fiction 2024. Na jakie premiery czekają fani gatunku? Oto najgorętsze, nadchodzące premiery filmowe sci-fi

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Science fiction to jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych i literackich. W końcu wyobrażenia o przyszłości i niezbadanych czeluściach wszechświata towarzyszą ludziom od dawien dawna. W bieżącym roku możemy oczekiwać prawdziwych perełek z gatunku, gdy chodzi o filmy.

Sceince fiction, czyli na polski fantastyka naukowa, to gatunek łączący w sobie elementy techniki, nauki i fikcji. Nie znaczy to, że można go traktować jako źródło naukowe, ponieważ często naciąga lub zapomina o podstawowych prawach, chociażby fizyki. Jednak stanowi fascynujący temat do refleksji i rozrywkę, opowiadając o futurystycznych miasta, utopijnych lub dystopijnych światach i postępie technologii, którego pewnie długo jeszcze nie będziemy mogli doświadczyć. Oto kilka nadchodzących pozycji, na które czeka niejeden fan gatunku.

Diuna: Część druga

Już w kinach!

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. To kontynuacja adaptacji powieści science fiction Franka Herberta. Opowiada dalsze losy Paula Atrydy, który musi walczyć o przetrwanie i sprawiedliwość na pustynnej planecie Arrakis. Wojna już dawno przestała toczyć się wyłacznie o kontrolę nad cennymi złożami przyprawy.

W filmie nie braknie pięknych scenografii, wybitnej ścieżki dźwiękowej i zachwycającej obsady. Znajdziemy tu akcję, emocje, polityczne intrygi i wiele więcej.

W bohaterów wcielają się m.in.: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Austin Butler, Florence Pugh.

Furiosa: Saga Mad Max

Premiera w maju!

To gratka dla fanów serii Mad Max. W pustynnym, posapokaliptycznym świecie młoda Furiosa musi walczyć o przetrwanie. Film ukazuje jej drogę do zostania nieustraszonym wojownikiem na długo przed wydarzeniami z serii filmów Mad Max.

Wśród gwiazd: Anna Taylor-Joy, Chris Hemsworth, Charlee Fraser, Tom Bruke, Alyla Browne, Angus Sampson.

A Quiet Place: Day One

Premiera w czerwcu!

To kolejny z serii filmów Ciche miejsce, który opowiada o początkach dystopijnego świata, opanowanego przez tajemnicze i mordercze stworzenia. Reagują one na dźwięk, nawet ten najcichszy. Film pokazuje, jak do nowych warunków życia musieli przystosować się ocaleńcy.

W obsadzie znajdziemy takie nazwiska, jak: Joseph Quinn, Jennifer Woodward, Alex Wolf, Djimon Hounsou, Lupita Nyong’o.

Boy Kills World

Premiera w kwietniu!

To historia głuchoniemego chłopca z ogromną wyobraźnią. Traci on rodzinę, która zostaje brutalnie wymordowana. Od tego czasu jego jedynym celem w życiu jest zemsta. Bohater trafia do dżungli pod opiekę tajemniczego szamana, który uczy go przetrwania. To zmienia go w prawdziwą maszynę do zabijania.

W roli głównej występuje Bill Skarsgard.

Borderlands

Premiera w sierpniu!

W rolach głównych występują tu m.in. Ariana Greenblatt, Gina Gershon, Florian Muteanu, Cate Blanchett, Haley Bennett, Janina Gavankar.

Borderlands to adaptacja popularnej serii gier komputerowych. Film przenosi na kinowe ekranu realia życia w pustynnym, dzikimi świecie Pandory. To tu grupa łowców skarbów poszukuje legendarnej skrytki pełnej bogactw. Z pewnością nie zabraknie w produkcji akcji, efektów specjalnych i dużej dawki humoru.

Zachęcamy do przeczytania: Z ekranu monitora do sali kinowej. Przedstawiamy filmy na podstawie gier wideo, które okazały się zaskakująco dobrymi adaptacjami.

Na którą premię czekacie najbardziej?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kinga

Pisanie było moim hobby od gimnazjum, a stało się ścieżką kariery. Szeroko rozumiana kultura była zawsze moją fascynacją, a szczególnie kultura Japonii i Korei Południowej. Jestem totalnym geekiem k-popu, koreańskich dram oraz anime. W kręgu moich zainteresowań znajduje się popkultura, gry planszowe i komputerowe. W wolnej chwili relaksuję się zabijając zombie lub ćwicząc wyobraźnie podczas sesji RPG.

Królowa przetrwania - fot. YouTube

Znamy zwyciężczynię programu „Królowa przetrwania”! Internauci wściekli się na produkcję. „Myślą tylko o sobie”

Dorota Szelągowska - fot. Instagram @dotindotin

Dorota Szelągowska tłumaczy, ile trzeba zarabiać, by godnie żyć. Podała konkretną kwotę. To dużo czy mało?