w

Tej okolicy bali się wszyscy. Przerażona siedemnastolatka zobaczyła tylko bucik swojego brata, zanim samochód odjechał. „Nie płakał, nie krzyczał…”

fot. Pexels @tenement @allan_mas
fot. Pexels @tenement @allan_mas

„Powinnam była przemyśleć, co zrobić. Najlepszym rozwiązaniem pewnie byłoby zakraść się tam po cichu i wyciągnąć mojego brata z samochodu. Niestety, instynkt przetrwania i absolutna panika ogarniająca całe moje ciało przejęły kontrolę.” Czytamy w debiutanckiej powieści Zocharett.

Sky Grant to dziewczyna, której życie wypełniają trudności i cierpienie. Razem z siostrą Avą ledwo wiążą koniec z końcem. Każdego miesiąca stają przed wyborem: opłacić rachunki czy kupić jedzenie? Łączą pracę ze szkołą z nadzieją, że uda im się zapewnić młodszemu bratu względnie normalne dzieciństwo, co w tej dzielnicy, gdzie prym wiedzie patologia, jest niesłychanie trudne. Nie mogą liczyć na matkę, która zmaga się z uzależnieniem od używek.

Jakby stresu w ich życiu było mało, z więzienia wychodzi Miles Wood, chłopak z rodziny najbardziej niebezpiecznych kryminalistów w okolicy. Nikt nie wie, że łączy go ze Sky fizyczna relacja. Ona jako jedyna widzi w nim kogoś więcej niż młodego recydywistę. Gdy ich spotkania zaczynają przeradzać się w prawdziwe uczucie, żadne z nich nie wie, jak sobie z tym poradzić. Miłość jest dla nich obca nie wynieśli również z domów żadnych pozytywnych wzorców i nie mają pojęcia, jak odnaleźć się w tej sytuacji.

Zabieram Was do skomplikowanego świata, w którym nieidealni bohaterowie próbują radzić sobie z wyzwaniami życiowymi w trudnych warunkach. Chcą się bawić, ale nie mają czasu. Chcą się śmiać, ale nie mają powodów. Chcą kochać, ale nie znają tego uczucia – czytamy na Instagramie autorki Miles in the sky.

„Miles in the Sky”, czyli opowieść o trudach życia

Lipiec to miesiąc gorących premier książkowych. Wiele wydawnictw wypuszcza latem lekkie i przyjemne lektury, które można wziąć ze sobą na plażę i zrelaksować się w akompaniamencie szumu morza.

Na inne rozwiązanie zdecydowało się wydawnictwo White Raven. Piątego lipca miała premierę książka Miles in the sky Kamili Kolińskiej posługującej się w sieci pseudonimem Zocharett. To historia, która zdecydowanie do lekkich nie należy, a jej treść może wzbudzić w wielu czytelnikach skrajne emocje. Rozgrywa się bowiem w biednej dzielnicy, w której przez traumy i patologię nastolatkowie zmuszeni są szybko wydorośleć.

Bohaterowie radzą sobie z trudnościami najlepiej jak potrafią. Problem w tym, że nie mieli w życiu żadnych pozytywnych wzorców, więc często uciekają do destrukcyjnych środków. Nic w tej książce nie jest czarne ani białe, znajdziecie w niej wyłącznie odcienie szarości. Nie ma dobrych i złych postaci, każdy ma coś za uszami, ale czytelnicy są w stanie zrozumieć, skąd się biorą ich fatalne decyzje.

Chociaż to niewątpliwie trudna historia, warto zaznaczyć, że nie romantyzuje toksycznych zachowań. Problem z książkami rozgrywającymi się w podobnych realiach jest taki, że ukazują na przykład handel narkotykami jako niezwykle opłacalny biznes albo bohatera, który po dorastaniu w przemocowym domu nagle zostaje szefem mafii. Tutaj wszystko jest realne i nieidealne. Czytelnik nie czuje, żeby los bohaterów był romantyzowany, ani odwrotnie, postaci nie użalają się nad sobą. Po prostu próbują przetrwać, nie tracąc nadziei, że kiedyś będzie lepiej.

Mimo poruszania trudnych wątków historia okraszona jest dużą dawką humoru.

Oboje mieliśmy masę problemów. Oboje pochodziliśmy z trudnych domów. Nasza relacja była skomplikowana i oboje popełnialiśmy całe mnóstwo błędów.

Powieść Miles in the sky dostępna jest we wszystkich księgarniach internetowych. Można ją zakupić m.in. w Empiku: kliknij tutaj

Książka dostępna również na Legimi: kliknij tutaj

fot. materiały prasowe Wydawnictwo White Raven

Bądź na bieżąco z nowinkami ze świata show-biznesu i zaobserwuj nasze profile w mediach społecznościowych. Pantofelek.pl jest na Facebooku, Instagramie, Threads, TikToku, Twitterze i YouTube. Jeżeli nie chcesz niczego przegapić, koniecznie zostaw obserwację w Google News.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez admin

Krzysztof Skiba - fot. AKPA

Krzysztof Skiba odpiera atak eks żony! Na takich warunkach się rozstali. „Wiedziała, że mieszkam u Karoliny i się na to godziła”

Julia Wieniawa, Nikodem Rozbicki - fot. Instagram @juliawieniawa, @nikodamn

Julia Wieniawa nagrała nową piosenkę. Zaśpiewała o rozstaniu z Nikodemem Rozbickim? „Myślałeś, że mnie dobrze znasz”