w

W drodze z wakacji zatankowała samochód i odjechała. Zapomniała o własnych córkach

fot. zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W niedzielę rodzina wracała z nad morza do Katowic, a po drodze zatrzymała się na stacji paliw. Kobieta następnie ruszyła w dalszą drogę bez dwóch córek, które zostały na miejscu. Ich braku nie zauważył także brat.

Do niecodziennego zdarzenia doszło po godzinie 13 w niedzielę. Rodzina zatrzymała się na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych Malankowo przy autostradzie A1 w województwie kujawsko-pomorskim. Siostry w wieku 13 i 15 lat wyszły z samochodu do łazienki. Kiedy wróciły, nie było już ich mamy oraz brata.

– „Nigdzie też nie było ani mamy, ani brata. Kiedy krótkie poszukiwania nie przyniosły efektu, dziewczyny poprosiły o pomoc pracowników stacji paliw. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaopiekowali się siostrami. Po przejrzeniu nagrań z monitoringu potwierdzili wersję wydarzeń” – poinformował asp. Krzysztof Świerczyński z policji w Wąbrzeźnie.

Powrót zajął jej dwie godziny

Funkcjonariuszom udało się ustalić numer telefonu kobiety, na który natychmiast zadzwonili i kazali jej wracać. W związku z trudnościami dotyczącymi zawrócenia na autostradzie policjanci czekali niemal dwie godziny na matkę nastolatek.

Rzecznik policji przekazał również, że 42-latka nie potrafiła dokładnie wytłumaczyć, dlaczego zapomniała o córkach, a brat dziewczyn był zapatrzony w telefon.

– „Tłumaczyła swoje zachowanie zmęczeniem i rozkojarzeniem. Na domiar wszystkiego, w aucie znajdował się również 13-letni brat dziewczyn, który w ogóle nie wysiadał z samochodu. Zapytany, dlaczego nie poinformował mamy, że sióstr nie ma w aucie, odpowiedział, że nawet tego nie zauważył, bo miał słuchawki na uszach i grał w grę na smartfonie” – mówił policjant.

Matka nastolatek była trzeźwa i po odebraniu córek rodzina ruszyła w dalszą drogę, tym razem w komplecie. Ta sytuacja pokazuje, że zawsze należy zachować czujność.

Źródło: KPP w Wąbrzeźnie

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zaatakowali 25-latka maczetą, a następnie potrącili go samochodem. Policja opublikowała nagranie z aresztowania [VIDEO]

Wóz strażacki zderzył się z osobówką - fot. screenshot Facebook @lubin.miasto.mozliwosci

[WIDEO] Dramatyczny wypadek w Lubinie. Wóz strażacki zderzył się z osobówką. Siła uderzenia była ogromna