w

[WIDEO] Dramatyczny wypadek w Lubinie. Wóz strażacki zderzył się z osobówką. Siła uderzenia była ogromna

Wóz strażacki zderzył się z osobówką - fot. screenshot Facebook @lubin.miasto.mozliwosci
Wóz strażacki zderzył się z osobówką - fot. screenshot Facebook @lubin.miasto.mozliwosci

W niedzielę 24 lipca na ulicach Lubina doszło do dramatycznego wypadku drogowego. Pędzący wóz strażacki zderzył się z samochodem osobowym. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd przewrócił się na bok.

24 lipca po godzinie 12.00 strażacy z Lubina otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym. W mig zapakowali się do dwóch wozów strażackich i ruszyli na ratunek. Niestety, na miejsce nie dojechali, ponieważ po drodze doszło do groźnie wyglądającej kolizji z udziałem jednego z nich.

Lubin. Wóz strażacki zderzył się z osobówką

Wszystko działo się błyskawicznie. Pierwszy, rozpędzony wóz, wjechał na skrzyżowanie ul. Paderewskiego i Zielonogórskiej i z impetem uderzył w jadące volvo.

Serwis 112Polkowice przekazał, że strażacy najprawdopodobniej wjechali na czerwonym świetle. Kierowca wozu nie miał najmniejszych szans na to, by zareagować. Siła uderzenia była tak duża, że ciężarówka przewróciła się na bok, a osobówka zgniotła się jak puszka po napoju.

Strażacy z drugiego pojazdu od razu rzucili się na ratunek. Jedni uwalniali kolegów z pojazdu, inni pomagali kierowcy osobówki. Na miejscu w krótkim czasie zjawił się też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażenia odnieśli obaj kierowcy, którzy zostali przetransportowani do szpitala.

Przebieg zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego, a następnie udostępniono je w sieci. Portal Miasto Lubin przy okazji zaapelował do wszystkich o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania.

Musicie to zobaczyć.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

  1. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego ma prawo łamać przepisy ale tylko jeśli jest pewny że nikomu w ten sposób nie wyrządzi krzywdy. Dlatego mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie może wjechać na czerwonym świetle nie zważając na innych użytkowników.

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

W drodze z wakacji zatankowała samochód i odjechała. Zapomniała o własnych córkach

Zdjęcie poglądowe - fot. screenshot YouTube @TuWrocław

Paulina K. stoi za porwaniem i torturami 14-latki z Poznania. Kilka lat temu wystąpiła w głośnym reportażu