w

[VIDEO] Rosja. Robot szachowy zaatakował 7-letnie dziecko. Złamał mu palec

fot. Twitter screenshot

Choć zwykle najgorszą kontuzją, jakiej mogą nabawić się szachiści, jest nadszarpnięte ego, to w tym przypadku doszło do naprawdę niebezpiecznego wypadku. W Rosji siedmioletnie dziecko grało z robotem szachowym, gdy nagle maszyna przytrzasnęła jego rękę i złamała mu palec.

Do zdarzenia, które opisała rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti oraz kanał „Baza” na Telegramie, doszło podczas turnieju szachowego odbywającego się 19 lipca. Okoliczności zdarzenia wyjaśnił wiceprezes Rosyjskiej Federacji Szachowej.

Według Sergeya Smagina robot szachowy złamał chłopcu palec, ponieważ siedmiolatek zbyt szybko wykonał swój ruch, zapominając o zapewnieniu maszynie niezbędnego czasu, aby ta mogła zakończyć swoje działanie.

Chłopcu nic poważnego się nie stało. Założyli mu gips na palec, żeby szybciej się zagoił. Owszem, są pewne zasady bezpieczeństwa i dziecko najwyraźniej je naruszyło i wykonując ruch, nie zauważyło, że musi poczekać. To niezwykle rzadki przypadek, pierwszy, jaki mogę sobie przypomnieć” – powiedział Smagin.


Na nagraniu udostępnionym przez kanał „Baza” można zobaczyć, że chłopiec przez kilka sekund nie może wydostać przygniecionego palca. Po chwili interweniuje trzech mężczyzn, którym udaje się uwolnić palec chłopca.

Robotowi nie spodobał się taki pośpiech i złapał chłopca za palec wskazujący i mocno go ścisnął. Ludzie wokół pospieszyli z pomocą i wyciągnęli palec młodego gracza, ale złamania nie udało się uniknąć” – podał rosyjski portal informacyjny.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej

Jak podaje Baza, siedmiolatek ma na imię Kristofer i w swojej kategorii wiekowej jest wśród 30 najsilniejszych szachistów w Moskwie, co czyni go świetnym graczem, szczególnie, że w Rosji szachy są popularnym sportem.

Według Bazy, zanim robot szachowy zagrał z Kristoferem, maszyna rozegrała już trzy mecze w tym dniu. Smagin, rozmawiając z RIA Novosti stwierdził, że robot szachowy jest „absolutnie bezpieczny”, a incydent jest przypadkiem.

Ten robot jest wyjątkowy, występował na wielu zawodach, gdzie było znacznie więcej ludzi. To się zdarza, to przypadek. Najwyraźniej trzeba ostrzec dzieci. To niezwykle dziwne, że tak się stało, ale stało się, zdarza się” – powiedział.

Robot ma bardzo zdolnego wynalazcę, być może konieczne będzie zainstalowanie dodatkowego systemu ochrony” – dodał.

Źródło: Newsweek ; Baza

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Indyjski polityk napił się ze „świętej rzeki”, aby udowodnić, że woda jest czysta. Trafił do szpitala

[VIDEO] Kierowca chciał sięgnąć po jedzenie z łóżka. Dachowanie ciężarówki uwiecznione na nagraniu