w

[VIDEO] Nagranie jak ze Stanów. Policjanci ruszyli w spektakularny pościg za motocyklistą pod wpływem narkotyków

fot. Policja Lubuska

W województwie lubuskim doszło do spektakularnego pościgu policjantów za motocyklistą, który wywrócił się na drodze, a następnie zaczął uciekać. Funkcjonariusze opublikowali w mediach społecznościowych nagranie z kamery noszonej przez jednego z policjantów.

Do sytuacji doszło 6 sierpnia, gdy policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Po chwili na drodze nieopodal niespodziewanie wywrócił się motocyklista. Zaniepokojeni funkcjonariusze próbowali podejść do mężczyzny, lecz ten wstał i zaczął uciekać mimo próśb o zatrzymanie.

Spektakularny pościg

Całe zajście zostało nagrane przez kamerę umieszczoną na mundurze jednego z policjantów. Na nagraniu widzimy, jak funkcjonariusze wsiadają do radiowozu i zostawiają kontrolowany samochód, aby ruszyć w pościg.

Motocyklista nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował swoją ucieczkę, ostatecznie zjeżdżając na leśną ścieżkę, gdzie wyprzedzili go funkcjonariusze, zajeżdżając mu drogę. Kierowca jednośladu zjechał na piach i wywrócił się, po czym starał się uciekać na piechotę.

Funkcjonariusze dogonili i aresztowali uciekiniera, którym okazał się 29-letni zielonogórzanin. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów na tyle, że poddali go badaniu na obecność środków odurzających w organizmie.

Badania wykazały, że 29-latek kierował pod wpływem amfetaminy i marihuany. Uciekinierowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Lubuska

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Lawina porwała ojca i syna w Tatrach. Teraz odnaleziono ich kamerę. Nagranie trafiło do sieci

Chłopiec chciał mieć fryzurę jak postać z kreskówki. Mama pokazała szokujący efekt [VIDEO]