w

[VIDEO] Lawina porwała ojca i syna w Tatrach. Teraz odnaleziono ich kamerę. Nagranie trafiło do sieci

fot. Kadr z nagrania / TOPR

Górom należy się respekt niezależnie od pory roku i typu aktywności. Szczególną ostrożność należy jednak zachować podczas zjeżdżania na nartach późną wiosną, kiedy warunki sprzyjają powstawaniu lawin. W sieci pojawiło się niezwykłe nagranie.

Kilka dni temu turysta z Polski znalazł w Tatrach słowackich zgubioną kamerę GoPro. Po sprawdzeniu zawartości okazało się, że znajdowało się na niej nagranie momentu, w którym lawina porwała dwie osoby zjeżdżające ze szczytu na nartach.

Porwała ich lawina

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 10 maja bieżącego roku w okolicach Baranich Rogów. Korzystając z pięknej pogody i ostatnich momentów pozwalających na jazdę na nartach, ojciec i syn postanowili trochę poszusować.

Niestety, w pewnym momencie pod chłopcem wyzwoliła się lawina, porywając go w dół. Ojciec rzucił się za synem, ale podzielił jego los. Ojciec i syn spadli około 150 metrów razem z lawiną, aż w końcu się zatrzymali. Na szczęście udało im się przeżyć, choć ojciec został poważnie ranny.

Chłopiec wezwał pomoc

Mężczyzna doznał obrażeń pleców, biodra oraz uda, ale jego synowi udało się wyjść bez szwanku. W miejscu zdarzenia nie było zasięgu, lecz chłopiec zdołał wezwać pomoc schodząc do Schroniska Téryego.

Przed tym, jak ojciec i syn wybrali się na narty, mężczyzna zainstalował na swoim kasku kamerę GoPro, która nagrała moment zejścia lawiny. W trakcie zdarzenia odczepiła się jednak od kasku i wylądowała pod tonami śniegu.

Dopiero niedawno kamera została odnaleziona przez polskiego turystę, który zdołał ustalić właściciela kontaktując się z ratownikami słowackiej Horskiej Zachrannej Sluzby. Ojciec, którego porwała lawina, zezwolił na publikację materiału w sieci ku przestrodze.

Nagranie możecie obejrzeć poniżej:

Źródło: Wykop ; tatromaniak.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Wyśledzili rosyjski czołg i posłali w niego Javelina. Niesamowite nagranie trafienia z perspektywy drona

[VIDEO] Nagranie jak ze Stanów. Policjanci ruszyli w spektakularny pościg za motocyklistą pod wpływem narkotyków