w ,

[VIDEO] Mężczyzna zakłócił przejazd trumny królowej. Obraził księcia Andrzeja. Nazwał go „obrzydliwym starcem”

fot. Twitter screenshot

Podczas przejazdu trumny królowej przez Edynburg książę Andrzej został słownie zaatakowany przez jednego z widzów. Zanim młody mężczyzna został sprowadzony na ziemię przez policję i osoby postronne, zdążył nazwać członka rodziny królewskiej „obrzydliwym starcem”, nawiązując do podejrzeń o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Książę Andrzej, weteran wojny na Falklandach, został jakiś czas temu wygnany z życia publicznego rodziny królewskiej w związku z jego rolą w skandalu Jeffrey’a Epsteina.

W sierpniu 2021 roku Virginia Giuffre oskarżyła księcia o wykorzystywanie seksualne, podczas gdy jako 17-latka kobieta została podstępnie zwabiona obietnicą pracy przez Einsteina, a następnie była „wypożyczana” i wykorzystywana.

Zaczął krzyczeć podczas przejazdu trumny

W związku z kontrowersyjną sytuacją wokół Andrzeja, książę podczas poniedziałkowego przejścia z trumną przez Edynburg nie mógł nosić stroju wojskowego i zamiast tego musiał założyć zwykły garnitur.

W pewnym momencie, gdy 62-letni książę Andrzej podążał za trumną swojej matki, królowej Elżbiety II, jeden z widzów zaczął krzyczeć w jego kierunku.

Młody mężczyzna został sfilmowany, gdy krzyczał: „Andrew, jesteś obrzydliwym starcem”.

Rzucili go na ziemię

Inni widzowie zaczęli zagłuszać mężczyznę, skandując hasło „Boże, chroń króla”. Następnie protestujący został rzucony na ziemię przez pobliskiego gapia oraz policjanta.

Doszło do krótkiej przepychanki, po czym policjant odprowadził młodego mężczyznę w bardziej oddalone od karawanu miejsce. W międzyczasie protestujący krzyczał jeszcze „obrzydliwy” i „nie zrobiłem nic złego”.

Szkocka policja poinformowała, że 22-letni mężczyzna został aresztowany „w związku z naruszeniem spokoju”. Jak ustalili dziennikarze z Holyrood Magazine, jego pierwsze imię to Rory.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Książę będzie musiał pojawiać się w cywilnym ubraniu na wszystkich innych publicznych wydarzeniach związanych z żałobą po matce, chociaż podobno podczas końcowego czuwania w Westminster Hall zostanie zrobiony wyjątek jako specjalny znak szacunku dla królowej.

Źródło: Twitter ; Daily Mail

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Kruszwil znęcał się nad kotem?! - fot. screenshot YouTube @KXK Vlog

Kruszwil w drastyczny sposób próbuje zaimponować internautom. Wściekle kopał transporter dla kota! „Gdzie jest to g*wno?!”

Maja Włoszczowska, Roman Osadchiy, Karolina Pisarek - fot. Podlewski, Kurnikowski/AKPA

„Taniec z gwiazdami 13”. Widzowie są oburzeni wynikami głosowania. To Karolina Pisarek powinna odpaść? „BRAK SŁÓW”