w

DramatDramat

[VIDEO] Chcieli obejrzeć lądowanie samolotu. Takich emocji na pewno się nie spodziewali! Nowy rekord?

fot. YouTube screenshot

Lądowanie na greckiej wyspie Skiathos słynie z niskiego pułapu lotu zaraz przed dotarciem na teren lotniska. Nagranie jednego z ostatnich lądowań, które nawet jak na panujące na wyspie warunki cechowało się wyjątkowo niską wysokością samolotu względem gapiów, podbiło internet.

Położona w zachodniej części Morza Egejskiego wyspa Skiathos określana jest jedną z pereł Grecji. Turystów, oprócz uroków przyrody, przyciąga także fakt, że na wyspie nakręcono film „Mamma Mia”.

Na położoną kilka kilometrów od części kontynentalnej Grecji wyspę można dostać się między innymi samolotem. Ze względu na ukształtowanie terenu lotnisko na Skiathos posiada krótki pas startowy, co oznacza, że samoloty muszą jak najszybciej dotknąć kołami płyty lotniska, aby w porę wyhamować.

Tuż przy ogrodzeniu lotniska znajduje się urokliwa plaża oraz droga, co sprawia, że lądowania samolotów na wyspie zawsze przyciągają obserwatorów. W sieci pojawiło się nagranie z wyjątkowego lądowania pasażerskiego odrzutowca Airbus A321neo.

Rekordowo niskie lądowanie

Opublikowane na zajmującym się tematyką awiacji kanale „Great Flyer” nagranie pokazuje lądowanie samolotu linii lotniczych Wizz Air na Skiathos. Na filmiku widać szybko zbliżający się samolot oraz tłum ludzi chcących zaobserwować jedno ze słynnych lądowań.

Obserwatorzy zapewne nie spodziewali się jednak, że tym razem samolot zejdzie jeszcze niżej niż zazwyczaj, przelatując niemal na wyciągnięcie ręki od osób stojących przy samym ogrodzeniu lotniska.

Na nagraniu widać, jak część obserwujących, przestraszonych tak bliskim spotkaniem z samolotem, zgina się w pół. Maszyna podniosła tabuny kurzu i dotknęła płyty lotniska imienia Alexandrosa Papadiamantisa zaraz po przelocie nad gapiami.

Film w serwisie YouTube został wyświetlony już ponad trzy miliony razy. Komentujący podkreślają, że to najprawdopodobniej nowe najniższe zarejestrowane lądowanie na wyspie Skiathos. Wcześniej rekord należał do pilota Air Italy, którego wyczyn miał miejsce w 2013 roku.

Nagranie możecie oglądnąć poniżej:

Niebezpieczna atrakcja

Jeden z internautów zauważył także, że kilka tygodni temu w tym samym miejscu starsza kobieta została porwana przez podmuch wiatru wytworzony przez lądujący samolot i została poważnie ranna, ledwo uchodząc z życiem.

„Podmuch wiatru dosłownie poderwał ją z ziemi i rzucił na ziemię” – pisze internauta.

Źródło: GreatFlyer – YouTube

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Jan Rokita - fot. AKPA/Engelbrecht

Jan Rokita zmienił się nie do poznania. Nie tylko zapuścił włosy, ale i wyhodował bujną brodę. To naprawdę on?!

Kombajn zmiażdżył auto na Podlasiu. Samochodem podróżowała kobieta z trójką dzieci