w ,

SuperSuper

[VIDEO] Biblijna plaga nawiedziła Rosję. „Natura sama się mści”. Szokujące nagranie z Kraju Krasnodarskiego

fot. Twitter

Kraj Krasnodarski w Rosji zaatakowała szarańcza, która niszczy uprawy. W sieci pojawiły się nagrania, które budzą skojarzenia z biblijnymi plagami egipskimi. Doradca mera Mariupola zasugerował z kolei, że to „zemsta natury za Mariupol”.

Według informacji podanych przez lokalne media, na terenie Kraju Krasnodarskiego Federacji Rosyjskiej pojawiły się szarańcze. Najbardziej dotknięty został rejon Primorsko-Achtarski. W mediach społecznościowych krążą nagrania m.in. z farmy Nowyje Limanokirpili, która poniosła największe straty.

Chmura z owadów

Groźnych owadów jest tak dużo, że na filmach można zauważyć tworzone przez szarańcze „chmury”. Owady wywołują potężne straty w uprawach.

Do tej pory szarańcze pojawiły się w 89 miejscowościach regionu, na powierzchni 2,5 tys. hektarów. Władze oceniają, że szarańcze zjadły już 1,5 tysiąca hektarów upraw

Najbardziej dotknięte inwazją szkodników są wsie Stepnaja i Priazowskaja, farmy Nowyje Limanokirpili, Stare Limanokirpili. W rejonie kalinińskim szarańcza denerwuje mieszkańców wsi Mogukorowka i Redant” – przekazują rosyjskie media.

„Natura mści Mariupol”

Pojawienie się owadów skomentował doradca mera Mariupola, Petr Andriuszczenko. Zauważył on, że w dotkniętym szarańczą Primorsko-Achtarsku położone jest lotnisko, z którego rosyjskie samoloty bombardują obwód doniecki Ukrainy.

To stąd pochodziły samoloty, które zrzuciły bomby na nasz teatr dramatyczny i szpital położniczy. Więc teraz to przeklęte miasto jest atakowane przez ukraińskie szarańcze bojowe. To inwazja, z którą nic nie mogą zrobić. Natura sama mści Mariupol” – napisał na Telegrami Andriuszczenko.

Źródło: Telegram

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

11-letni Antek uratował życie tonącym w Bałtyku mężczyznom. Kiedy usłyszał wołanie o pomoc, od razu zaczął działać

[VIDEO] Wypił całą butelkę Jägermeistera w dwie minuty. Tragiczny finał zawodów w piciu alkoholu