w

Transpłciowa modelka została Miss Holandii! Rikkie Valerie Kolle nie miała sobie równych. „Pokazałam, że jednak można”

Rikkie Valerie Kolle - fot. Instagram @rikkievaleriekolle
Rikkie Valerie Kolle - fot. Instagram @rikkievaleriekolle

To historyczny moment. Po raz pierwszy w historii konkursów piękności tytuł Miss Holandii powędrował do transpłciowej modelki. Rikkie Valerie Kolle od początku z dumą mówiła o tym, że przeszła korektę płci.

Konkursy piękności od lat mierzą się z ogromną krytyką, jednak mimo to nie odchodzi się od nich, ponieważ wciąż budzą spore zainteresowanie. Ostatnio w Holandii odbyły się wybory miss, w których wystartowała pochodząca z Bredy 22-letnia Rikkie Valerie Kolle. Piękna brunetka nie miała sobie równych i ostatecznie zdobyła koronę. Głośno o niej zrobiło się na całym świecie, bowiem to pierwsza transpłciowa modelka, która została uhonorowana tytułem Miss Holandii.

Transpłciowa modelka została Miss Holandii

Osoby transpłciowe od lat mierzą się z ogromną krytyką licznej grupy społeczeństwa, a często zdarza się, że nie są traktowane na równi z innymi. Na szczęście czasy się zmieniają, a ludzie stają się coraz bardziej tolerancyjni i wspierają mniejszości. Rikkie od początku otwarcie mówiła o tym, że na pewnym etapie swojego życia zdecydowała się przejść korektę płci i od tamtego momentu wiedzie szczęśliwe życie.

Dzięki nieskazitelnej urodzie, uporowi i pewności siebie udało jej się wystartować w konkursie piękności. Od początku świetnie sobie radziła, co przełożyło się na wynik końcowy. 22-latka ukończyła rywalizację z tytułem Miss Holandii, a już wkrótce będzie miała okazję zawalczyć w wyborach Miss Universe. W historii tego kraju jest pierwszą transpłciową modelką, która otrzymała koronę, ale nie jest pierwsza na świecie. Uprzedziła ją Hiszpanka, Angela Ponce, która dokonała przełomu w 2018 roku.

Szczęśliwa Rikkie pochwaliła się radosną nowiną na Instagramie. Po wygranej napisała krótki wpis, w którym wyjaśniła, że to szczególny moment nie tylko dla niej, ale i całej społeczności osób transpłciowych.

To niesamowite, ale mogę się teraz tytułować Miss Holandii. To był pouczający i wspaniały proces. Tak bardzo się cieszę i jestem dumna, że aż brak mi słów. Uczyniłam dumną całą społeczność i pokazałam, że jednak można. Tak, jestem osobą transpłciową i chcę mówić o swojej historii, ale przede wszystkim jestem po prostu Rikkie i to się liczy. Pokazałam siłę i cieszyłam się każdym momentem.

Gratulujemy!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Madonna - fot. Instagram @madonna

Madonna wraca na media społecznościowe. Gwiazda wyznała, jakie ma plany. „Wrócę do was tak szybko, jak to możliwe!”

Doda, Dariusz Pachut - fot. screenshot Instagram @dodaqueen

Ukochany Dody udowadnia, jak bardzo ją kocha na wizji. Wspierał ją nawet, gdy byli daleko od siebie. „Śpiewaliśmy i tańczyliśmy”