w

Proboszcz przestał płacić alimenty na rzecz swojej córki? Kuria odpowiada na film Zbigniewa Stonogi

fot. zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Kilka dni temu w sieci pojawiły się szokujące doniesienia o proboszczu z parafii w powiecie jarocińskim (woj. wielkopolskie). Z informacji przekazanych przez Zbigniewa Stonogę wynikało, że ksiądz, który rzekomo jest ojcem nastoletniej córki, rok temu przestał płacić alimenty. Kuria wystosowała oświadczenie w tej sprawie.

W miniony poniedziałek kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube nowy film, w którym oskarżył proboszcza jednej z parafii w powiecie jarocińskim o zaprzestanie płacenia alimentów. Według informacji Stonogi, duchowny posiada 17-letnią córkę.

Kuria zajęła stanowisko

Głos w sprawie zabrał przedstawiciel Archidiecezji Poznańskiej, do której przynależy parafia duchownego. Kanclerz kurii, ks. prał. Ireneusz Dosz ujawnił, że w sprawie proboszcza toczy się postępowanie sądowe, oraz że nie istnieją dokumenty nakazujące płacenie alimentów. Ojcostwo ma nie być potwierdzone.

– „W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczące opublikowanej przez Zbigniewa Stonogę informacji o ks. proboszczu informujemy, że w niniejszej sprawie toczy się postępowanie sądowe. W związku z tym ksiądz ustanowił swoim pełnomocnikiem mecenasa Marcina Oźminkowskiego, który jako jedyny został upoważniony do informowania o toczącym się przed sądem postępowaniu” – przekazał ks. prał. Ireneusz Dosz.

– „Sprawa rzekomego ojcostwa nie została nigdy zgłoszona przez matkę dziecka Kurii Metropolitalnej w Poznaniu” — poinformował kanclerz.

Kuria przekazała, że w trakcie rozmowy z proboszczem, ten zaprzeczył wszelkim doniesieniom. Ks. prał. Ireneusz Dosz dodał, że kuria podejmie dalsze działania po otrzymaniu wyników postępowania sądowego.

– „Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw„- podał ks. prał. Ireneusz Dosz.

„Każdy ma prawo do błędu”

Zbigniew Stonoga opublikował również rozmowę telefoniczną, którą odbył z kanclerzem poznańskiej kurii. W rozmowie duchowny powiedział, że posiadanie dziecka nie jest wystarczającym powodem do wydalenia proboszcza oraz stwierdził, że „każdy ma prawo do błędu i każdy ma prawo do nawrócenia się”.

– „Tak wygląda moralność Kościoła Katolickiego w Polsce. Takie jest stanowisko kanclerza Kurii Poznańskiej. Czy ono jest poprawne? Czy ono jest uczciwe wobec tego, co księża głoszą z ambon tych wszystkich budynków, w których zarabia się w Polsce pieniądze i wpływa się na bieżącą politykę państwa? Bo Pana Boga w kościołach nie ma od wielu lat” – Stonoga komentował rozmowę telefoniczną w swoim materiale.

Materiał Zbigniewa Stonogi:

Źródło: o2.pl ; YouTube ; wlkp24.info

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

[VIDEO] Tragiczny wypadek rosyjskiej gwiazdy TikToka. Silny wiatr przewrócił jej dźwig

Osłupienie na weselu. Panna młoda zafundowała odważny taniec dla pana młodego [VIDEO]