w

Policja wydała oficjalne oświadczenie w sprawie afery z popularnymi influencerami!

Pandora Gate, Stuu - fot. Canva, screenshot YouTube @sawardega_wataha
Pandora Gate, Stuu - fot. Canva, screenshot YouTube @sawardega_wataha

Sprawy zaczynają nabierać tempa. O największej aferze na polskim YouTube zrobiło się głośno w całym kraju. Zgodnie z zapowiedzią Sylwestra Wardęgi oraz premiera Mateusza Morawieckiego, zainteresowały się nią organy ścigania. Jest oficjalne stanowisko policji.

Od publikacji filmu Sylwestra Wardęgi, w którym przedstawił rzekome dowody na to, że Youtuber Stuu miał stosować grooming, w Polsce głośno zrobiło się o wielu internetowych twórcach. W materiale padły nazwiska kilku innych, bardzo popularnych influencerów, którzy zaczęli komentować sprawę. Boxdel przeprosił za swoje zachowanie i otwarcie stwierdził, że ponosi zbyt wysoką karę za coś, czego nie zrobił. Podobną narrację przyjął Marcin Dubiel, który nie tylko zaprzeczył, jakoby wiedział o rzekomych zapędach Burtona, ale i zapowiedział, że kieruje sprawę do sądu.

Sprawy zaszły bardzo daleko, a wielu internautów nie kryje oburzenia, że osoby tworzące filmy dla nastolatków, mogłyby posunąć się do czegoś takiego. Coraz częściej pojawiają się głosy, że profile podejrzanych powinny zostać usunięte z social mediów. Większość z nich jednak zapomina, że choć przedstawione materiały mogą budzić obrzydzenie, to dopóki sąd nie wyda wyroku, nikogo nie można uważać za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu.

Policja wydała oficjalne oświadczenie ws. afery z Youtuberami

Wardęga od razu przekazał, że zgromadzony materiał dowodowy przekazał organom ścigania, a wczoraj premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że podejmuje interwencję i dołoży wszelkich starań, by winnych spotka kara najbardziej dotkliwa.

Zgodnie z zapewnieniami polityka, sprawy zaczynają nabierać tempa. W czwartkowy poranek na oficjalnym profilu Polskiej Policji na platformie X (dawniej Twitter), opublikowano oświadczenie, w którym przekazano, że Centralne Biuro Zapobiegania Cyberprzestępczości zabezpieczyło materiał dowodowy.

W związku z filmem na portalu YouTube dot. zachowań pedofilskich wśród influencerów,

@CBZCgovPL zabezpieczyło materiały, które są analizowane. Śledztwo prowadzi Prok. Okręgowa w Warszawie, a czynności wykonują m.in. policjanci @policja_ksp [Komendy Stołecznej Policji w Warszawie — red.] oraz CBZC [Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości – red.].

Zobacz także: Zbigniew Ziobro stanowczo reaguje na aferę Pandora Gate: „Tak BULWERSUJĄCA sprawa nie mogła mieć innego finału” (WIDEO)

Myślicie, że wkrótce media obiegnie informacja o pierwszych zatrzymaniach?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Zderzenie czołowe pociągów w Gdyni - fot. Facebook @Pomorskie998

Dramat w Gdyni. W czwartkowy poranek doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów! Są ranni

Zbigniew Ziobro, Stuu - fot. Niemiec/AKPA, screenshot YouTube @StuuOfficial

Zbigniew Ziobro stanowczo reaguje na aferę Pandora Gate: „Tak BULWERSUJĄCA sprawa nie mogła mieć innego finału” (WIDEO)