w

Dramat w Gdyni. W czwartkowy poranek doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów! Są ranni

Zderzenie czołowe pociągów w Gdyni - fot. Facebook @Pomorskie998
Zderzenie czołowe pociągów w Gdyni - fot. Facebook @Pomorskie998

W czwartkowy poranek media obiegły wstrząsające informacji. W Gdyni doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów. Kilka osób odniosło obrażenia. Czy wiadomo, jak do tego doszło?

W czwartek poranek dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Błażej Plichta przekazał, że po godzinie 7.00 w pobliżu dworca kolejowego Gdynia Główna doszło do zderzenia pociągów. Uczestniczyły w nim szynobus, który wykonywał jazdę manewrową oraz osobowy relacji Malbork-Gdynia Chylonia. Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe.

Zderzenie czołowe pociągów w Gdyni

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, w wyniku zdarzenia jeden wagon wypadł z torów i przewrócił się na bok. Z kolei oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Marek Kobiałko, przekazał PAP, że czterech pracowników kolei odniosło obrażenia i zostało przewiezionych do szpitala. Po pewnym czasie na portalu Pomorskie998 pojawiła się aktualizacja z informacją, że poszkodowanych jest pięć osób.

Na miejscu pracują funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej z udziałem policyjnego technika kryminalistyki pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu są cztery osoby poszkodowane, które zostały przewiezione do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia.

Na stacji Gdynia Główna działają nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Według wstępnych ustaleń urządzenia te były sprawne. Komisja z pełną dokładnością będzie mogła odczytać pełne dane dotyczące przyczyn wydarzenia. Zdarzenie na stacji Gdynia Główna nie jest związane z żadnymi pracami inwestycyjnymi ani remontowymi — przekazał rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Karol Jakubowski.

Z uwagi na utrudnienia, wstrzymano ruch pociągów regionalnych na trasie Gdynia Orłowo – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia. Pociągi dalekobieżne mają poruszać się torami linii SKM.

Podróżni o zmianach w kursowaniu pociągów informowani są na stacjach i przystankach oraz poprzez aplikację Portal Pasażera — dodał Jakubowski.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Marcin Dubiel, Sylwester Wardęga - fot. Instagram @marcindubiel, @sawardega_wataha

Marcin Dubiel odpowiada na oskarżenia i odcina od dawnego przyjaciela. Zaapelował do fanów: „Nie dajcie się zmanipulować”

Pandora Gate, Stuu - fot. Canva, screenshot YouTube @sawardega_wataha

Policja wydała oficjalne oświadczenie w sprawie afery z popularnymi influencerami!