w ,

DramatDramat SuperSuper

Nie żyje bohaterka „Kuchennych rewolucji”. Magda Gessler w wyciskających łzy słowach żegna góralkę. „Pamiętam ją doskonale…”

Magda Gessler, Kuchenne rewolucje - fot. facebook @Barbara.Obrochtowka, Gałązka/AKPA
Magda Gessler, Kuchenne rewolucje - fot. facebook @Barbara.Obrochtowka, Gałązka/AKPA

Kilka dni temu media obiegł druzgocące wieści. Jedna z uczestniczek Kuchennych rewolucji odeszła nagle w wieku 50 lat. Na tę przykrą informację zareagowała Magda Gessler. Co powiedziała?

Renata Kowalczyk nie żyje. 50-letnia restauratorka odeszła nagle w sobotę 18 lutego. Smutną informację przekazali jej bliscy.

Z przykrością chcemy wam przekaz informacje, że nasza kochana szefowa Renata odeszła nagle w dniu 18.02.2023. Nasze serca rozpadły się na kawałkibyła dla nas ostoją spokoju, szefową, ale i mamą. Każdy, kto miał okazje poznać Renatę, wiedział, jakim cudownym i pogodnym człowiekiem była. Obrochtówkę, która każdy z nas zna, stworzyła właśnie ona. Jest nam bardzo ciężko, ale będziemy kontynuować jej spuściznę. To również dzięki wam to miejsce było jej skarbem.

O karczmie zrobiło się głośno ponad 10 lat temu, ponieważ to właśnie wtedy pani Renata zgłosiła się do Kuchennych rewolucji. Zmiany zaproponowane przez Magdę Gessler sprawiły, że do karczmy zaczęły ściągać tłumy. Każdy, kto choć raz oglądał program, miał okazję zobaczyć 50-latkę, ponieważ w wizytówce poprzedzającej każdy odcinek zamieszczono fragment, na którym widać, jak tańczy z celebrytką.

Magda Gessler żegna zmarłą uczestniczkę Kuchennych rewolucji

Gessler odwiedziła Obrochtówkę w 2011 roku, a metamorfozę karczmy wyemitowano w pierwszym odcinku 3. sezonu. Mimo upływu czasu Magda nie przeszła obojętnie obok tej tragedii i w rozmowie z Faktem ciepło wspominała panią Kowalczyk.

Pamiętam ją doskonale. Nie da się ukryć, że to była góralka pełną gębą. Z dużym uśmiechem, ogromną odwagą. Ta rewolucja była bardzo pyszna, bardzo widowiskowa no i trwała. Zrobiliśmy wtedy baranka z masła na wejście gości — wspominała w rozmowie z Faktem.

Restauratorka wyznała, że to było wyjątkowe miejsce, dzięki któremu udało się przywrócić dawne, zakopiańskie tradycje.

Tam rzeczywiście po raz pierwszy odrodził się kult baraniny, o którym Zakopane czasem zapomina. To tam jest jedna z najlepszych pieczeni baranich w Zakopanem

Przy okazji złożyła kondolencje rodzinie 50-latki. Okazuje się, że po zakończeniu Kuchennych rewolucji, jeszcze kilka razy wracała do Obrochtówki.

Współczucia i kondolencje dla rodziny. Po programie udało mi się u niej dwa razy jeszcze być. Jestem przekonana, że jej rodzina, w imię jej zaangażowania i pasji, będzie kontynuował pracę mamy i babci

Restauracja cieszyła się sporą popularnością wśród celebrytów. Z oficjalnego profilu lokalu na Facebooku możemy dowiedzieć się, że karczmę odwiedził m.in. Piotr Kupicha z zespołem Feel, Lara Gessler, Piotr Zelt, Michał Szpak i Halina Mlynkova.

Pogrzeb pani Renaty zaplanowano na czwartek 23 lutego.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Joanna Krupa, Douglas Nunes - fot. Instagram @joannakrupa

Joanna Krupa rozstała się z mężem?! Aż trudno uwierzyć, jak go nazwała! Szybko ucięła temat dotyczący ich relacji

Grażyna Szapołowska - fot. Kurnikowski AKPA

Grażyna Szapołowska nagrywała film w trakcie jazdy autem. Internautka zawiadomiła policję i właśnie dostała odpowiedź. Będzie mandat?