w

Muzyk Jimmy Buffett nie żyje. Autor hitu „Margaritaville” miał 76 lat

Jimmy Buffett - fot. Twitter @jimmybuffett
Jimmy Buffett - fot. Twitter @jimmybuffett

Na oficjalnej stronie internetowej muzyka pojawiła się smutna informacja o jego śmierci. Jimmy Buffet odszedł w wieku 76 lat.

Jimmy Buffett był amerykańskim muzykiem i autorem tekstów. Jego twórczość przenosiła słuchaczy do spokojnego życia na tropikalnej wyspie i ucieczki od problemów. W swojej karierze muzyk dwukrotnie został nominowany do nagrody Grammy. Jego największy hit Margaritaville przerodził się w markę, która obejmowała restauracje, stację radiową, odzież i ubrania, a także artykuły spożywcze i napoje takie jak piwo, tequila, sosy i salsę. Za sprawą działalności artystycznej i firmy piosenkarz został miliarderem.

Jimmy Buffett nie żyje

W maju tego roku Buffett był zmuszony odwołać koncert w Bostonie, ponieważ trafił do szpitala, o czym poinformował fanów na Twitterze.

Starzenie się nie jest dla mięczaków – powiedział wtedy.

W sobotę w sieci pojawiła się smutna wiadomość. Piosenkarz, który planował jeszcze w tym roku wydać nową płytę  Equal Strain on All Parts, zmarł. Informację o śmierci opublikowano na oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych muzyka.

Jimmy odszedł spokojnie w nocy 1 września, otoczony rodziną, przyjaciółmi, muzyką i psami. Przeżył swoje życie jak piosenkę – do ostatniego tchu, i tak wielu będzie za nim tęsknić ponad miarę – czytamy w oświadczeniu.

Do postu zostało dołączone wruszające zdjęcie Buffetta w łódce.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Małgorzata Rozenek, Monika Wawrzak - fot. Instagram @m_rozenek, @monika.wawrzak

Sąsiadka rozgadała się na temat Małgorzaty Rozenek. Zdradziła, jaka jest prywatnie. „Wydawała się lekko WYNIOSŁA”

Agata Rubik, Piotr Rubik - fot. Instagram @piotr_rubik

Rubikowie w „DDTVN” rozpływali się nad życiem w Miami. Wspomnieli o córkach. Starsza od początku nie miała lekko. „Była przerażona”