w

MTV EMA 2023 ODWOŁANE. „To moment ŻAŁOBY”. Na organizacji zaważyły kwestie bezpieczeństwa. Jest oficjalne oświadczenie

MTV EMA 2023 odwołane - fot. Instagram
MTV EMA 2023 odwołane - fot. Instagram

To już pewne. Tegoroczna gala MTV EMA się nie odbędzie. Organizatorzy podjęli tę trudną decyzję w obliczu tragedii, która rozgrywa się obecnie na terenie Izraela. Mamy oficjalne oświadczenie.

MTV EMA, a właściwie to MTV Europe Music Award to jedna z największych gal muzycznych organizowanych od 1994 roku przez staję MTV Europe. Zgodnie z zasadami, artyści nagradzani są w kilkunastu kategoriach głównych, a wyboru dokonują widzowie z całej Europy. Czasami ilość przyznawanych wyróżnień jest zmienna — niektóre kategorie są zawieszane lub powstają nowe. W historii konkursu zdarzało się również, że statuetki przyznawali przedstawiciele Europejskiego MTV.

W tym roku gala miała odbyć się 5 listopada w Paryżu, lecz jak informują organizatorzy, wydarzenie zostało odwołane. Dlaczego?

MTV EMA 2023 odwołane!

Ostatnie wydarzenia na świecie nie napawają optymizmem. Kilkanaście dni temu konflikt na linii Izrael-Palestyna wokół Strefy Gazy się zaognił, w związku z czym organizatorzy MTV EMA 2023 odwołali galę. W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Instagramie wskazano, że decyzję tą podjęto w trosce o bezpieczeństwo osób odpowiedzialnych m.in. za oprawę wydarzenia:

Biorąc pod uwagę zmienność wydarzeń na świecie, zdecydowaliśmy się nie organizować gali MTV EMA 2023 z uwagi na bezpieczeństwo tysięcy pracowników, członków ekipy technicznej, artystów, fanów i partnerów, którzy przylatują ze wszystkich zakątków świata, aby wziąć udział w show.

Zaraz po tym dodano, że w obliczu tragedii, która rozgrywa się w Izraelu, nie jest to odpowiedni czas na świętowanie:

MTV EMA to coroczne święto światowej muzyki. Gdy obserwujemy niszczycielskie wydarzenia w Izraelu i Strefie Gazy, nie wydaje nam się, by był to odpowiedni moment na świętowanie. W obliczu tysięcy ofiar śmiertelnych jest to chwila żałoby. Z niecierpliwością czekamy na ponowne zorganizowanie MTV EMA w listopadzie 2024 r.

Zapewniono jednak, że głosowanie nie zostało wstrzymane i wszyscy zwycięzcy otrzymają statuetki. Na tę chwilę największe szanse na wygraną ma Taylor Swift, która została nominowana w aż siedmiu kategoriach.

W tym roku galę miały uświetnić występy takich artystów jak Thirty Second To Mars, The Kid Laroi, Rema, Ozuna czy David Guetta. W obliczu tego, co dzieje się w Izraelu, decyzja organizatorów wydaje się jedyną słuszną.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Anna Rusowicz - fot. Kurnikowski/AKPA

Anna Rusowicz wzięła drugi ślub! Choć jest rozwódką od roku, planowała ceremonię od lat. Ujawniła zaskakujące szczegóły

Małgorzata Tomaszewska - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Małgorzata Tomaszewska ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Podsumowała swoje związki. „Oddawałam całe serce”