w

Michał Piróg ostro skomentował aferę kapłanów z Dąbrowy Górniczej. „Jesteście WSTYDEM I BÓLEM”

Michał Piróg - fot. Instagram @michalpirog
Michał Piróg - fot. Instagram @michalpirog

Michał Piróg zabrał głos w sprawie skandalu z udziałem księży, który miał miejsce w Dąbrowie Górniczej. Zwrócił się do nich z apelem, by zrzucili sutanny. Nie gryzł się w język.

Od kilku dni media rozpisują się o aferze, która rozegrała się na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Gazeta Wyborcza zdobyła informację, że księża z parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej urządzili imprezę, na którą zaprosili męską prostytutkę. Mężczyźni zażywali leki na potencję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, gdy osoba świadcząca usługi seksualne straciła przytomność. Ktoś z obecnych tam ludzi wezwał pogotowie, ale na miejscu odmówili wpuszczenia ratowników do środka, prawdopodobnie w obawie przed skandalem. Medycy byli zmuszeni wezwać policję.

Organizatorem imprezy miał być Tomasz Z., wikariusz parafii i były redaktor naczelny Niedzieli sosnowieckiej. Od momentu wybuchu afery nie ma z nim kontaktu, a proboszcz twierdzi, że mężczyzna przebywa na urlopie.

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie imprezy, ponieważ pojawiły się przesłanki do postawienia zarzutów osobom biorącym udział w wydarzeniu.

Postępowanie toczy się w sprawie nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednią utratą życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu — przekazał prok. Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Michał Piróg ostro o skandalu księży

Michał Piróg jest polskim tancerzem, choreografem i nauczycielem tańca. Oprócz kariery tanecznej jest również prezenterem telewizyjnym. Szerszej publiczności dał się poznać w programie You Can Dance, gdzie był jurorem przez dziewięć edycji. Następnie związał się z programem Top Model, który niewiele ma już wspólnego z tańcem. W tym show Piróg pełni funkcję jednego z prowadzących. Często można go oglądać za kulisami, gdzie dodaje otuchy uczestnikom i udziela pomocnych rad.

Od wielu lat celebryta otwarcie wypowiada się na temat swojej orientacji homoseksualnej, do której kościół często wyraża negatywny stosunek. W związku z aferą w Dąbrowie Górniczej Piróg postanowił zabrać głos w sprawie. Dodał na Instagrama zdjęcie z podpisem, w którym zwraca się do duchownych. Zaapelował do nich o zrzucenie sutanny. Nie gryzł się w język.

Wyjdź z szafy. Zrzuć sutannę. Nie obrażaj milionów Polaków wierzących w Boga, nie bluźnij w przebraniu sługi jego. Nie bój się. Ludzie przyjmą cię takiego, jaki jesteś – napisał tancerz.

Na tym nie poprzestał. Wspomniał też o polityce i zakończył wpis w mocnych słowach.

Poza kościołem, PiS-em i Konfederacją, nikt nie gardzi osobami homoseksualnymi tak jak wy… Teraz jesteście wstydem i bólem, ale możecie to naprawić, jeszcze nie jest za późno.

Zgadzacie się z Pirógiem?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Sylwester Wardęga, Lakarnum, Gargamel - fot. Youtube @goatspl Instagram @lakarnum

Upadek polskiego YouTube’a?! Przez aferę ze Stuu internauci zaczęli łączyć kropki i wyciągają brudy na twórców. Kolejni podejrzani wydają oświadczenia

Britney Spears - fot. Instagram @britneyspears

Britney Spears z uśmiechem WYMACHUJE NOŻAMI podczas tańca. Fani są przerażeni. „Ona potrzebuje pomocy” (WIDEO)