w

DramatDramat SuperSuper HahaHaha

Impreza z wynajętym mężczyzną na plebanii to zaledwie wierzchołek góry problemów diecezji sosnowieckiej. W tle zabójstwo, samobójstwo i gejowskie darkroomy

Ksiądz - fot. Pixabay @kisistvan77
Ksiądz - fot. Pixabay @kisistvan77

Im bardziej zagłębiamy się w sprawę imprezy z męską prostytutką na plebanii w Dąbrowie Górniczej, tym bardziej włos jeży się na głowie. To, co wyprawia się w diecezji sosnowieckiej, wręcz woła o pomstę do nieba!

Od kilku tygodni media rozpisują się o orgii na plebanii parafii pw. Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, w której miało uczestniczyć kilku księży i męska prostytutka. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, bowiem uczestnicy zabawy zażywali środki na potencję, przez które wynajęty mężczyzna stracił przytomność. Sprawa najpewniej pozostałaby za murami świątyni, gdyby nie fakt, że na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Kapłani nie chcieli wpuścić ratowników do środka, dlatego na miejscu zjawiła się policja i dopiero po interwencji funkcjonariuszy, można było udzielić pomocy poszkodowanemu.

Okazuje się, że to niejedyny problem, z którym boryka się diecezja sosnowiecka, bowiem głośno o niej zrobiło się już na początku tego roku.

Poważne problemy diecezji sosnowieckiej

Dla osób, które nie zagłębiały się w temat, z pewnością spory zaskoczeniem był apel Tomasza Terlikowskiego na łamach portalu wp.pl, który naciskał, by bp. Grzegorz Kaszak złożył dymisję.

Wcześniej bp Kaszak nawet nie zawiesił rektora seminarium, którego wiarygodnie oskarżono o uczęszczanie do gejowskich darkroomów, później Watykan – co jest absolutnym wyjątkiem – skasował sosnowieckie seminarium, w którym także za posługi bpa Kaszaka dochodziło do nadużyć seksualnych. […] Biskup powinien złożyć dymisję — pisał znany dziennikarz i filozof.

Zobacz także: Kapłan, który zorganizował w Dąbrowie Górniczej imprezę, przerywa milczenie! „Gdyby cokolwiek podobnego wydarzyło się osobie mało znanej, NIE BYŁOBY SPRAWY”

Pierwsze mrożące krew w żyłach wieści z diecezji sosnowieckiej obiegły media w marcu tego roku. To właśnie wtedy w okolicach garaży położonych w bliskim sąsiedztwie Domu Katolickiego w Sosnowcu znaleziono zwłoki 26-letniego diakona Mateusza B. Miał rany kłute i poderżnięte gardło. To nie koniec horroru, ponieważ kilka godzin później na torowisku znaleziono 45-letniego księdza Roberta S. Duchowny popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Obok jego ciała znaleziono nóż, którym odebrano życie wspomnianemu wcześniej diakonowi. Na tę chwilę sprawę wciąż analizuje sosnowiecka prokuratura.

Po tej tragedii głos zabrał biskup Kaszak, który w liście do wiernych zwrócił się z prośbą o modlitwę za zmarłych oraz zdawkowo opisał wspomniane wcześniej zajście. Podobnie potraktował sprawę orgii na plebanii w Dąbrowie Górniczej, gdy nagłośniły ją media.

Dziś zwracam się do was, umiłowani w Chrystusie Panu, z prośbą o modlitwę i post – narzędzia zwycięstwa nad szczególnie silnym złem niszczącym człowieka, które wskazał nam nasz Zbawiciel. […] Dlatego bardzo proszę Was, abyście modlili się i wspierali, jak tylko możecie, obolałych i zawstydzonych księży, a także tych, którzy nie zrobili nic złego, a bardzo cierpią i jest im bardzo trudno — pisał.

To zaledwie wierzchołek góry problemów, które od środka trawią diecezję sosnowiecką. Jeszcze przed tymi zdarzeniami przyłapano rektora tamtejszego seminarium w gejowskim darkroomie, co też przyczyniło się do zamknięcia placówki.

Strach myśleć, co jeszcze może wyjść na jaw.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan z dziećmi - fot. Instagram @m_rozenek

Małgorzata Rozenek tłumaczy, dlaczego pokazuje dzieci w mediach społecznościowych. Jej słowa mogą wprawić w osłupienie

Lech Wałęsa, Natalia Szroeder - fot. AKPA, Instagram @natalia_szroeder

Lech Wałęsa niegrzecznie ocenił figurę Natalii Szroeder. Powiedział TO podczas swojego benefisu. Jeden z gości się oburzył: „Jestem zdruzgotany”