w

Krzysztof Skiba uderza w gwiazdy Telewizji Polskiej w emocjonalnym wpisie: „TVP jest moralnie odpowiedzialna za morderstwo”

fot. Instagram @skibabigcyc

Minęły już cztery lata, odkąd Paweł Adamowicz został brutalnie zaatakowany na scenie podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z okazji rocznicy śmierci swojego szkolnego kolegi Krzysztof Skiba opublikował emocjonalny wpis. Oberwało się gwiazdom TVP.

13 stycznia 2019 roku w Gdańsku podczas odliczania czasu do „Światełka do nieba” doszło do szokującej sytuacji. O godzinie 20 na scenę wtargnął mężczyzna z nożem, który następnie trzykrotnie ugodził Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska po długiej reanimacji został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Choć Adamowicz przeszedł pięciogodzinną operację, a lekarze z całych sił walczyli o jego życie, ciosy w serce i brzuch uszkodziły wiele narządów wewnętrznych i okazały się zabójcze. Polityk zmarł 14 stycznia w wieku 53 lat.

Krzysztof Skiba uderza w gwiazdy TVP

W czwartą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza postanowił wspomnieć między innymi Krzysztof Skiba, który znał zamordowanego prezydenta jeszcze ze szkolnej ławki. Muzyk opublikował na Instagramie emocjonalny wpis.

To już cztery lata jak zabito Pawła. Mojego szkolnego kumpla, z którym chodziłem w Gdańsku do podstawówki i liceum. Cztery lata, gdy na scenie pojawił się obok Pawła ten przepojony nienawiścią osobnik, zmotywowany do czynu przez rządową propagandę, który radośnie tańcował z nożem po dokonaniu swej mokrej roboty. Gdy zadał ciosy, nie uciekał. Jakby wiedział, że NIC mu nie grozi, że za taki czyn w Polsce PiS czeka na niego tylko nagroda – zaczął wokalista Big Cyca.

Krzysztof Skiba podkreślił, że po ataku na Adamowicza nie bał się wygłaszać swoich opinii i obarczył wówczas winą Telewizję Polską, za co wytoczono mu aż cztery procesy. Artysta przekazał, że wygrał dwa z nich, trzeci został umorzony, a czwarty nadal jest toku.

W emocjach udzieliłem kilku wywiadów. Powiedziałem, m.in. że Jacek Kurski i TVP są moralnie odpowiedzialni za ten mord. Natychmiast, chcąc stłumić debatę publiczną i przestraszyć społeczeństwo, wytoczono mi aż cztery procesy za moje opinie o TVP i jej usłużnych „dziennikarzach”

Wokalista jest rozgoryczony i nie może zrozumieć swoich znanych kolegów i koleżanek, którzy współpracują z Telewizją Polską i mimo tego, co się stało, pojawiają się na antenie nadawcy powiązanego z partią rządzącą.

Gdy widzę swoich kolegów artystów, jak śpiewają na imprezach TVP za te marne przecież wysokie honoraria, tak jakby się nic nie stało, tak jakby wszystko było fajnie i w porządku, to zawsze przypominam sobie wyrok sądu w Gdańsku, który przyznał mi rację, że TVP jest moralnie odpowiedzialna za morderstwo na Adamowiczu – pisze w swoim wpisie Skiba.

Muzyk zaznaczył także, że ma nadzieję, iż gwiazdom związanym z TVP kiedyś wystawiony zostanie rachunek.

Dajecie więc koleżanki i koledzy swój talent i twarz na podłą służbę Potworowi. No tak, ale rachunki za światło, kokainę i nowe auto trzeba płacić. Ci, co pamiętają, też wam wystawią kiedyś rachunki. Mam taką nadzieję – zakończył.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Krzysztof Ibisz, Twoja Twarz Brzmi Znajomo - fot. Instagram @krzysztof_ibisz_official

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 18”. Ujawniono nazwiska pierwszych uczestników. Obok Krzysztofa Ibisza pojawi się znana wokalistka

Aleksandra Żuraw - fot. Instagram @aleksandrazuraw

Aleksandra Żuraw wyznała, że RODZICE zamienili jej życie w PIEKŁO! „Doprowadzili moją psychikę do totalnej ruiny”