w

Królikowski odpowie przed sądem za niepłacenie alimentów? „Gromadzony jest materiał dowodowy”. Ile jest winny Opoździe?

Joanna Opozda, Antek Królikowski - fot. Kurnikowski/AKPA
Joanna Opozda, Antek Królikowski - fot. Kurnikowski/AKPA

Joanna Opozda nie odpuszcza Antkowi Królikowskiemu. Aktor przez długi czas nie wywiązywał się z obowiązku alimentacyjnego, przez co sprawa trafiła do sądu. Czy poniesie odpowiedzialność karną? Ile jest winny byłej żonie i synowi?

Joanna Opozda i Antek Królikowski uchodzili za jedną z najpiękniejszych par w polskim show-biznesie, ale ich relacja nie była wystarczająco trwała. Po zaledwie kilku miesiącach od ślubu, gdy oczekiwali narodzin syna, media obiegła wieść o ich rozstaniu. Od tamtego momentu dochodziło między nimi do licznych spięć, o których było głośno w mediach. Aktorka nie ukrywała, że jest rozgoryczona zachowaniem męża, który rzekomo miał zaprosić jej ojca na chrzest Vincenta.

Po jakimś czasie wyszło na jaw, że aktor nie płaci alimentów na chłopca. Z tego powodu Opozda musiała znacząco skrócić urlop macierzyński, ponieważ nie wystarczyłoby jej środków na życie.

Antek nie płacił alimentów, więc wystąpiłam do sądu o zabezpieczenie potrzeb rodziny. Sąd przyznał alimenty, których Antek dalej nie płaci, więc aktualnie sprawą zajmuje się komornik — tłumaczyła w lipcu 2022 roku.

Królikowski twierdził, że sytuacja jest uregulowana, ponieważ komornik zajął oba jego konta. Ostatecznie sprawa i tak trafiła do sądu.

Ile Antek Królikowski jest winny Joannie Opoździe i synowi?

Na początku tego roku Super Express ustalił, że do warszawskiej prokuratury trafił akt oskarżenia przeciwko Królikowskiemu.

Uprzejmie informuję, że postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji (tj. czynu z art. 209 par. 1 k.k.). Czyn z art. 209 par. 1 k.k. zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku — przekazała tabloidowi Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Sprawa cały czas jest w toku. Obecnie gromadzony jest materiał dowodowy. Na razie nie postawiono aktorowi zarzutów.

Uprzejmie informuję, że w sprawie 18 stycznia 2023 r. zostało wszczęte dochodzenie. Aktualnie jest gromadzony materiał dowodowy. Po jego skompletowaniu zostanie podjęta decyzja merytoryczna w sprawie. Obecnie dochodzenie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutu — przekazała Super Expressowi Aleksandra Skrzyniarz.

Tabloid ustalił, że Antek co miesiąc miał płacić 10 tysięcy alimentów na rzecz (jeszcze) żony i syna. Z uwagi na to, że uchylał się od tego obowiązku, Super Express ustalił, że może być jej winien nawet 40 tysięcy złotych! Są to jednak wyliczenia dziennikarzy, ponieważ Joanna nie chciała zabierać głosu w tej sprawie.

Myślicie, że uda im się dogadać polubownie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Dorota Wellman, Aleksandra Szwed - fot. Piętka Mieszko AKPA

„DDTVN”. Dorota Wellman na wizji ścięła się z Aleksandrą Szwed! Prokop musiał interweniować: „Dziewczyny nie kłóćcie się”

Ujawniono dochody Jacka Kurskiego w TVP. Zarobił górę pieniędzy, a w nowej pracy będzie jeszcze lepiej!