w

Joanna Opozda

Joanna Opozda - fot. Instagram @asiaopozda
Joanna Opozda - fot. Instagram @asiaopozda

Joanna Opozda mimo stosunkowo niewielkiego dorobku artystycznego cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Wszystko za sprawą głośnego związku z Antkiem Królikowskim. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na jej temat. Ile ma lat? Gdzie mieszka? Jak wyglądał jej ślub?

Joanna Opozda to aktorka filmowa i telewizyjna, a także modelka. W 2015 roku ukończyła Wydział Aktorski PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie, ale na szklanym ekranie debiutowała znacznie wcześniej.

Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Jowity Kaczmarek w serialu Pierwsza miłość. Z biegiem czasu jej postać stała się jedną głównych, a dzięki jej bohaterce scenarzyści mogli zwrócić uwagę widzów na kilka istotnych problemów społecznych.

Joanna Opozda i Antek Królikowski — ślub

Joanna Opozda w lipcu 2020 roku zaczęła spotykać się z Antkiem Królikowskim. Zakochani zostali przyłapani przez paparazzi w jednej z warszawskich restauracji, a zaraz po tym aktor potwierdził, że faktycznie są sobie bliscy.

Zainteresowanie mediów jest tak duże, że cóż ja mogę innego powiedzieć: to prawda, spotykamy się z Asią. Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale dziękuję serdecznie za gratulacje — tłumaczył.

Zakochani nie ukrywali się ze swoim uczuciem. Krótko po tym zaczęli publikować w mediach społecznościowych pierwsze wspólne zdjęcia oraz regularnie pojawiali się na branżowych imprezach. Sprawiali wrażenie naprawdę szczęśliwych i fani gwiazdora zaczęli podejrzewać, że być może w końcu wydoroślał i poznał kobietę, u boku której się ustatkuje. Niestety nieoczekiwanie Joanna poinformowała, że się rozstali. We wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych wyraźnie zasugerowała, że wina leży po jego stronie.

W odpowiedzi na liczne pytania od dziennikarzy i mediów chciałabym potwierdzić, że rozstaliśmy się z Antkiem. Antkowi szczerze życzę wszystkiego, co najlepsze. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku poukłada swoje sprawy. Ja też planuję skupić się na tym, co zawsze chciałam robić. Dlatego ograniczam social media. Do zobaczenia. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku — napisała pod koniec 2020 roku.

Internauci sądzili, że to definitywny koniec ich relacji, ale już w lutym przekonali się, że byli w błędzie. Zakochanych udało się przyłapać na wspólnym wypadzie z góry. Tym razem jednak nie obnosili się ze swoimi uczuciami i dopiero po jakimś czasie Opozda wydała oświadczenie, w którym wyjaśniła, że dali sobie drugą szansę.

Tylko my wiemy, dlaczego się rozstaliśmy. Powody oczywiście były, ale nie chcemy już do tego wracać. Nie ukrywam, że był to dla nas bardzo trudny czas, pełen stresu, łez i cierpienia. Wierzę jednak, że w życiu wszystko dzieje się po coś. Ostatecznie pokonaliśmy kryzys. Kosztowało to wiele pracy zarówno mnie, jak i Antka. Dziś jesteśmy szczęśliwi i to jest najważniejsze.

Pierwsze informacje o tym, że się zaręczyli i planują ślub, dotarły do mediów wiosną 2021 roku. Mimo że tabloidy przedstawiały kolejne niezbite dowody potwierdzające, że ich relacja weszła na wyższy poziom. Antek potwierdził plotki dopiero podczas Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej imienia Pawła Królikowskiego.

Chciałbym jeszcze tylko troszkę prywaty na koniec. Chciałem zadedykować tę piosenkę mojej narzeczonej, która ogląda nas teraz, ale nie może być z nami. Pozdrawiam Asiu, kocham cię, do zobaczenia, oglądaj nas, nie śmiej się ze mnie za bardzo, będę się starał — powiedział przed kamerami.

Asia pochwaliła się pierścionkiem dopiero w lipcu, a już 7 sierpnia 2021 roku w parafii św. Wojciecha na warszawskiej Woli została żoną aktora. Wesele odbyło się w Pałacu w Zdunowie.

Antoni Królikowski, Joanna Opozda - fot. AKPA
Antoni Królikowski, Joanna Opozda – fot. AKPA

Joanna Opozda — ojciec

Joanna Opozda nie utrzymuje kontaktów z ojcem. Wszystko przez to, że Dariusz Opozda kilkukrotnie rzucał jej kłody pod nogi, wszczynając medialne afery i kierując pod jej adresem poważne oskarżenia. Biznesmen, który kupił hotel na Madagaskarze, w głośnych wywiadach opowiadał m.in. o tym, że został okradziony przez córki i żonę. Wypomniał im, że nie udzieliły mu pomocy, gdy uległ poważnemu wypadkowi i obwiniał je za swoje kalectwo.

Konflikt zaognił się, gdy matka aktorki chciała wejść do mieszkania, w którym przebywał mężczyzna. Po ostrej wymianie zdań pan Dariusz chwycił za broń i oddał strzał. O mały włos, a doszłoby do tragedii — kula przebiła ścianę nad głową siostry Joanny.

Joanna Opozda w ciąży

Pierwsze informacje o tym, że Joanna Opozda jest w ciąży, zaczęły pojawiać się jeszcze przed ślubem, jednakże ani ona, ani Antek Królikowski ich nie potwierdzali. Zrobił to za nich Dariusz Opozda, który na swoim profilu na Facebooku opublikował screeny wiadomości od zięcia. Internauci od razu zwrócili uwagę na poniższy fragment:

Joanna żyje teraz w przewlekłym stresie, nie tylko z powodu błogosławionego stanu, który znosi z trudem […].

Królikowski wspomniał też o swoim nienarodzonym synku. Pod koniec września 2021 roku małżonkowie opublikowali w mediach społecznościowych identyczne oświadczenia, w których potwierdzili, że zostaną rodzicami.

W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach bolesnymi, głęboko naruszającymi naszą prywatność oraz szerzącymi nieprawdziwe informacje publikacjami medialnymi, zdecydowaliśmy się zabrać głos.
 
Tak, to prawda spodziewamy się̨ dziecka. Jesteśmy z tego powodu niezwykle szczęśliwi.
Z uwagi na trudne okoliczności zdrowotne, a także nasze przekonanie, że dom ma prawo pozostać domem i w tak specjalnym czasie potrzebny jest przede wszystkim spokój
i najbliżsi, świadomie nie podawaliśmy sami informacji o ciąży do wiadomości publicznej. Niestety, wbrew naszej woli i bez naszej wiedzy, została ona upubliczniona, a w ostatnich dniach stała się – wraz z wieloma insynuacjami dotyczącymi życia prywatnego
– przedmiotem medialnej dyskusji.
 
W kontekście coraz powszechniejszego problemu mowy nienawiści oraz zagrożeń gigantycznego stresu, z jakimi mierzą się dziś nie tylko osoby publiczne, ale też ich bliscy, pragniemy poprosić Państwa o uszanowanie naszej prywatności w tym bardzo szczególnym momencie życia. Kierujemy do Państwa uprzejmą prośbę o nierozpowszechnianie doniesień na temat naszej Rodziny i życia osobistego. 
 
Nikt z Państwa, martwiąc się o bezpieczeństwo ciąży, nie chciałby mierzyć się z taką nagonką i manipulacjami, w jakie zostaliśmy wciągnięci my. Liczymy, że życzliwość i zrozumienie zwyciężą nad bezlitosną logiką klików i sensacji. Tak po prostu, po ludzku.
 
Mamy nadzieję, że za kilka miesięcy będziemy mogli podzielić się z Państwem naszym szczęściem. Dziś jednak zdrowie naszego dziecka jest dla nas najważniejsze – by móc je chronić, musimy mu zapewnić spokój.

Aktorka ciężko znosiła ciążę, dlatego też ograniczyła aktywność zawodową i rzadko udzielała się w mediach społecznościowych. W rozmowie z Jastrząb Post wyznała, że trzy razy trafiła na patologię ciąży. Mimo wielu trudności 22 lutego 2022 roku urodziła zdrowego synka, Vincenta.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez joanna opozda (@asiaopozda)

Joanna Opozda i Antek Królikowski — rozstanie

Gdy tylko Joanna Opozda i Antek Królikowski poinformowali, że zostali rodzicami, w mediach wybuchł głośny skandal. Pudelek ustalił, że małżonkowie rozstali się jeszcze przed narodzinami synka! Na jaw wyszło, że aktor zdradził żonę z sąsiadką, gdy ta była w zaawansowanej ciąży, a zaraz po tym odszedł do nowej partnerki — prawniczki Izabeli.

Od tamtego czasu ich relacje są bardzo napięte, ale do dzisiaj nie wzięli rozwodu. Obecnie toczą spór o alimenty dla syna, których Królikowski nie płaci. Lada chwila ma odpowiedzieć za to przed sądem.

Gdzie mieszka Joanna Opozda?

Joanna Opozda mieszka w Warszawie, a dokładniej w jednym z apartamentowców w centrum.

Joanna Opozda informacje:

Joanna Opozda wiek: 34 lata, urodzona 2 lipca 1988 roku w Busku-Zdroju

Joanna Opozda wzrost: 172 cm

Joanna Opozda waga: ok. 51,5 kg

Joanna Opozda rodzice: Dariusz Opozda, Małgorzata Opozda

Joanna Opozda rodzeństwo: Joanna Opozda ma młodszą siostrę, Aleksandrę

Joanna Opozda związki: Kamil Kuroczko (tancerz, poznała go w 2016 roku na planie Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami)

Joanna Opozda dzieci: Vincent Królikowski (ur. 22.02.2022)

Joanna Opozda wykształcenie: wyższe, Joanna Opozda jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie

Joanna Opozda kariera: Joanna Opozda debiutowała w serialu Pierwsza miłość, a następnie zagrała w polsko-belgijskim filmie krótkometrażowym pt. Siemiany (2009). Wcieliła się w nim w postać Doroty. Od tamtego momentu regularnie pojawia się w popularnych filmach i serialach, a także na deskach teatru. Oprócz aktorstwa zajmuje się również modelingiem.

Wiosną 2016 roku wzięła udział w 5. edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Zajęła 8. miejsce.

Joanna Opozda filmografia:

 • Pierwsza miłość (2004, 2011-2012, 2014-2018)
 • Siemiany (2009)
 • Noc życia (2010)
 • Sama słodycz (2014, odc. 4)
 • Przyjaciółki (2014, odc. 29)
 • Ojciec Mateusz (2014, odc. 156)
 • Mały palec (2014)
 • M jak miłość (2014, odc. 1052, 1056, 1061, 1064)
 • Komisarz Alex (odc. 70)
 • Barwy szczęścia (2014, odc. 1178, 1181)
 • Żyć nie umierać (2015)
 • Prokurator (2015, odc. 6)
 • Prawo Agaty (2015, odc. 85-87)
 • Disco Polo (2015)
 • Barwy szczęścia (2015, odc. 1294, 1304)
 • Aż po sufit! (2015, odc. 4)
 • Głód (2016)
 • Planeta Singli (2016)
 • 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (2016)
 • Na dobre i na złe (2017, odc. 661)
 • Druga szansa (2017, odc. 1, 8)
 • W rytmie serca (2018, odc. 22)
 • Pech to nie grzech (2018)
 • O mnie się nie martw (2019)
 • Diablo. Wyścig o wszystko (2019)
 • Barwy szczęścia (2019 – )
 • Mały zgon (2020, odc. 4)
 • Szczedryk (2021)
 • Brigitte Bardot cudowna (2021)
 • Wygrać marzenia (2022)
 • Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle (2022)
 • Wieczór kawalerski (2023)

Joanna Opozda reklamy:

 • Impressimo (2013)
 • PKO Bank Polski (2013)
 • 36’6 – Super Es i Asteroida (2014)
 • Danio (2015)
 • Chloé (2016)

Joanna Opozda teledyski:

 • All I Feel Is You (.cee Remix) feat. Joanna Opozda & Mikołaj Jaroszyk (2015)
 • Lecę wyżej – Voskovy feat. VNM (2015)
 • Jedna – Sen (2015)
 • Fan 3 – VNM (2015)
 • Sexy Suicide – Evelyn (2017)

Joanna Opozda teatr:

 • SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw w reż. Emiliana Kamińskiego

Joanna Opozda nagrody: brak

Joanna Opozda Instagram: @asiaopozda

Joanna Opozda Facebook: @opozdajoanna

Joanna Opozda Twitter: @JoannaOpozda

Joanna Opozda TikTok: @asiaopozda

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

„Pani Gadżet” znika z anteny TVN Style. Co dalej z Anną Nowak-Ibisz?

Popek znów szokuje! Tym razem pochwalił się… przyrodzeniem!