w

Koncert „Solidarni z Ukrainą”. Zebrano pokaźną kwotę

Fot. YouTube / Screenshot

W ostatni weekend odbył się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Zbierano podczas niego środki dla wsparcia ofiar wojny.

Cały nasz kraj wzorowo zareagował na drastyczne wydarzenia, które zafundował Putin Ukrainie. Polscy politycy ponadpartyjnie apelowali o najsurowsze sankcje wobec Rosji i oferowali pomoc. Natomiast Polacy ruszyli z praktyczną pomocą dla uchodźców.

Wraca wiara w ludzi, widząc zaangażowanie wielu osób, które poświęcają swój czas i środki materialne, aby wspierać uciekających przed wojną Ukraińców. W pomoc tym ludziom zaangażowała się również Telewizja Polska wraz z Caritas.

W ostatnią niedzielę (27 lutego) Telewizja Polska wraz z Caritas zorganizowała koncert „Solidarni z Ukrainą„. Podczas jego trwania można było finansowo wesprzeć ofiary rosyjskiej agresji za pośrednictwem SMS-ów, ale także przelewów.

Ponadto koncert ten miał być pokazaniem sprzeciwu wobec inwazji Rosji na Ukrainę. Według danych opublikowanych przez Nielsen Audience Measurement, w momencie najwyższej oglądalności koncert śledziło 3 mln osób.

Na scenie wystąpiło szereg niezwykle popularnych artystów i zespołów. Wśród nich możemy wymienić Viki Gabor, Rafała Brzozowskiego czy Nataszę Urbańską. Nie zabrakło także ulubienic Jacka Kurskiego, czyli Maryli Rodowicz oraz Edyty Górniak.

Nie sposób zapomnieć tutaj też o gościu specjalnym, który wziął udział w wydarzeniu. Jest nim ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca. Zaśpiewał on hymn Polski, a także w imieniu swojego narodu podziękował Polakom za okazane wsparcie.

Ks. Iżycki z Caritas Polska poinformował w PAP, że tylko w niedzielę na konto organizacji wpłynęło około 3,5 miliona złotych:

– Tylko w niedzielę, kiedy współorganizowaliśmy koncert „Solidarni z Ukrainą” na konta Caritas Polska wpłynęło ok. 3,5 mln zł, które będziemy mogli przekazać na pomoc naszym braciom i siostrom ze Wschodu.

Źródło: Super Express

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Rosyjski żołnierz chciał obrabować sklep. Pokonały go drzwi [WIDEO]

Zatrważające dane dotyczące liczby zabitych na Ukrainie. A to jeszcze nie koniec