w

Jarmarki Bożonarodzeniowe 2023 w Polsce. Gdzie oprócz Krakowa, Gdańska i Wrocławia warto się wybrać?

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie
Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie

Gdy zima owija Polskę swoim chłodnym płaszczem, miasta naszego kraju rozświetlają się tysiącami światełek, zapraszając do świętowania Bożego Narodzenia na jednych z najpiękniejszych jarmarków w Europie. W 2023 roku Kraków, Wrocław i Gdańsk ponownie otwierają swoje jarmarki bożonarodzeniowe, oferując coś wyjątkowego i magicznego. Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce sięga wieków wstecz, choć ich współczesna forma znacznie różni się od pierwotnych wydarzeń. Pierwsze jarmarki miały charakter głównie handlowy i były miejscem, gdzie mieszkańcy mogli zaopatrzyć się w produkty niezbędne do przygotowania świąt Bożego Narodzenia. Z biegiem czasu jarmarki zaczęły przybierać bardziej uroczysty i świąteczny charakter.

Współczesne jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce, jak te w Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku, stały się ważnym elementem świątecznych obchodów i atrakcją turystyczną. Są one miejscem, gdzie można znaleźć ręcznie robione ozdoby, tradycyjne polskie potrawy, a także uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach kulturalnych i artystycznych. Jarmarki te czerpią z bogatej polskiej tradycji i kultury, jednocześnie adaptując elementy z jarmarków znanych z innych krajów europejskich.

Zobacz także: Magiczne jarmarki bożonarodzeniowe 2023 w Europie. Odkryj świąteczną atmosferę najpiękniejszych miast

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce nie tylko sprzyjają świątecznym zakupom, ale także tworzą wyjątkową, świąteczną atmosferę, która łączy ludzi i pozwala na wspólne celebrowanie tradycji Bożego Narodzenia. Które jarmarki bożonarodzeniowe warto odwiedzić w 2023 roku?

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku 2023

Termin: 24.11.2023-23.12.2023

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku przyciąga swoją unikalną atmosferą portowego miasta. W 2023 roku na Targu Węglowym i Długim Targu odwiedzający znajdą nie tylko polskie tradycje, ale także smaki z całego świata. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą połączyć świąteczne zakupy z kulinarnymi odkryciami, a przy okazji posłuchać kolęd i świątecznych piosenek. Warto zaznaczyć, że każdego dnia na odwiedzających będzie czekała moc atrakcji! Aby poznać tegoroczny harmonogram jarmarku bożonarodzeniowego w Gdańsku, koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu 2023

Termin: 24.11.2023-07.01.2023

Wrocławski jarmark bożonarodzeniowy, rozgrywający się na tle malowniczego Rynku, jest znany jako jeden z najbardziej rodzinnych w Polsce. W 2023 roku, poza stoiskami z rękodziełem i lokalnymi przysmakami, organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym karuzele, przedstawienia i spotkania z Mikołajem.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie wydarzenia zaplanowane są na poszczególne dni, koniecznie zajrzyjcie tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy w Katowicach 2023

Termin: 17.11.2023-07.01.2023

Jarmark w Katowicach charakteryzuje się nowoczesnością połączoną z tradycją. Odwiedzający mogą oczekiwać różnorodnych stoisk z regionalnymi produktami, świątecznymi dekoracjami oraz koncertów i występów na żywo, które dodadzą blasku świątecznym wieczorom. Diabelskie młyny, karuzele, ekspozycje z zabawkami czy lodowisko na pewno umilą czas wszystkim fanom świąt. A jeżeli chcecie mieć wspaniałą pamiątkę z wizyty w Katowicach, koniecznie zaopatrzcie się w tegoroczne kubeczki jarmarkowe!

Jeżeli chcecie poznać harmonogram wydarzeń, koniecznie zaobserwujcie profil Jarmarki Śląskie na Facebooku.

Jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie 2023

Termin: 24.11.2023-01.01.2023

Jarmark Bożonarodzeniowy na krakowskim Rynku Głównym to połączenie historycznej atmosfery z bogatą ofertą kulturalną. W 2023 roku odwiedzający mogą oczekiwać ręcznie robionych ozdób, tradycyjnych polskich potraw i unikalnych przedmiotów rzemieślniczych, a to wszystko w aromacie pierniczków i grzańców. Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzą zabytkowe kamienice i świąteczne iluminacje — idealne tło dla świątecznych zakupów i rozrywki.

Organizatorzy zaplanowali, że w tym czasie codziennie będą odbywały się godzinne koncerty polskich kolęd. Oprócz tego 16 grudnia będzie można obejrzeć Korowód Kolędniczy, a 23 grudnia wziąć udział we wspólnym kolędowaniu z krakowskimi chórami.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu 2023

Termin: 17.11.2023-07.01.2023

Poznański Jarmark Bożonarodzeniowy to wyjątkowa mieszanka historycznego uroku Starego Miasta z nowoczesnymi atrakcjami. Od stoisk z rękodziełem i lokalnymi przysmakami, po lodowisko i świąteczne pokazy światła, Poznań zaprasza do wspólnego świętowania.

Program wydarzeń znajdziecie tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy w Warszawie 2023

Termin: 24.11.2023-07.01.2023

W Warszawie jarmarki rozwijają się na kilku lokalizacjach, w tym na Placu Zamkowym i w okolicach Starego Miasta. To doskonała okazja, by poczuć świąteczną atmosferę w stolicy, pełną dekoracji, świateł i świątecznych koncertów.

Jarmark bożonarodzeniowy w Bydgoszczy 2023

Termin: 18.11.2023-22.12.2023

Jarmark w Bydgoszczy kusi swoją kameralną atmosferą. Znajdziemy tu stoiska z regionalnymi produktami, ręcznie robionymi prezentami oraz świątecznymi przysmakami, które stanowią doskonałe tło dla świątecznych spacerów po mieście.

Informacje na temat Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego 2023 znajdziecie tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy w Szczecinie 2023

Termin 01.12.2023-23.12.2023

Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy to idealne miejsce dla tych, którzy szukają świątecznych inspiracji. Bogata oferta świątecznych produktów i wyrobów artystycznych w połączeniu z piękną świąteczną iluminacją tworzy niezapomniany klimat. Nie brakuje tu również atrakcji dla najmłodszych! Mogą one wziąć udział w świątecznych warsztatach elfów, wysłuchać świątecznych opowieści, a 6 grudnia spotkać się ze Świętym Mikołajem!

Program szczecińskiego jarmarku bożonarodzeniowego sprawdzicie tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy w Opolu 2023

Termin: 25.11.2023-31.12.2023

W Opolu jarmark bożonarodzeniowy to połączenie tradycji i nowoczesności, gdzie oprócz stoisk z regionalnymi produktami, odwiedzający mogą cieszyć się koncertami i występami, które dodają miastu świątecznego uroku. W tym roku nabyć będzie można również jarmarczne kubki pod postacią uroczych, zielonych butów Świętego Mikołaja!

Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi 2023

Termin 01.12.2023-23.12.2023

Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy to wydarzenie, które łączy lokalną kulturę ze świątecznymi tradycjami. Stoiska z rękodziełem, świątecznymi ozdobami oraz koncerty i warsztaty tworzą wyjątkową atmosferę tego przemysłowego miasta. Już wkrótce na ulicach spotkać będzie można również Świętego Mikołaja. Wypatrujcie go uważnie!

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku to wyjątkowe miejsca, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Od tradycyjnych polskich rękodzieł, przez świąteczne przysmaki, po bogaty program kulturalny i rozrywkowy. W 2023 roku te trzy miasta zapraszają do wspólnego świętowania i odkrywania magii polskich świąt Bożego Narodzenia.

A wy gdzie w tym roku wybieracie się na jarmark bożonarodzeniowy? Koniecznie pochwalcie się zdjęciami w komentarzach na naszym oficjalnym profilu na Facebooku!

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Jarmarki bożonarodzeniowe 2023 - Wiedeń, Praga, Kolonia, Paryż

Magiczne jarmarki bożonarodzeniowe 2023 w Europie. Odkryj świąteczną atmosferę najpiękniejszych miast

Gabriel Seweryn nie żyje - fot. AKPA

Wyciekło nowe nagranie z Gabrielem Sewerynem! Tak zachowywał się w obecności ratowników medycznych. Świadek relacjonuje: „Uklęknął i prosił”