w

Gwiazdy na rynku pracy. Sprzedaż ciuchów, mycie samochodów, malowanie guzików – co jeszcze robili zanim stali się sławni?

Małgorzata Rozenek, Cleo, Krzysztof Ibisz, Małgorzata Kożuchowska - fot. Instagram @m_rozenek, @malgorzatakozuchowska_, @cleo_don, @krzysztof_ibisz_official
Małgorzata Rozenek, Cleo, Krzysztof Ibisz, Małgorzata Kożuchowska - fot. Instagram @m_rozenek, @malgorzatakozuchowska_, @cleo_don, @krzysztof_ibisz_official

Jak mówią stare porzekadła – „każdy jest kowalem własnego losu” a „żadna praca nie hańbi”. Dla jednych droga do sukcesu była prosta i usłana różami – dla innych długa i wyboista. Michał Wiśniewski, Małgorzata Rozenek, Justyna Steczkowska i inne gwiazdy musiały nieźle się napocić zanim osiągnęły wymarzone rozgłos i pieniądze. Co więcej, wiemy o pierwszych pracach polskich celebrytów?

Aby zasłużyć na status gwiazdy z pewnością trzeba mieć niewiarygodną siłę przebicia, charyzmę i talent. Bywa, że drzwi do wielkiej kariery stoją otworem, nawet przed tymi, którym z początku nie wróżono spektakularnego sukcesu. Polski show – biznes pełen jest postaci, których pierwsza praca nie miała nic wspólnego z obecnie uprawianą profesją. Piosenkarze, aktorzy, prezenterzy, czy osobowości telewizyjne dzięki swojemu uporowi i ciężkiej pracy (a czasami rodzinnym koneksjom) wywindowali na sam szczyt. Niektórzy z nich, swoimi historiami dzielą się z lekkim zażenowaniem w głosie – pozostali – bez oporów przytaczają anegdoty o pierwszych zarobionych pieniądzach.

Pierwsze prace gwiazd. Hurtownia cebuli, plantacja truskawek i statystowanie gwiazdom

Michał Wiśniewski to jedna z barwniejszych postaci polskiego show – biznesu. Jednak zanim lider Ich troje wszedł do studia i zaczął nagrywać popularne szlagiery, parał się wieloma zajęciami. Nie miał w życiu łatwo – przez problemy rodzinne trafił do domu dziecka. Gdy dorósł, wyprowadził się do Bonn, gdzie uczęszczał do niemieckiego gimnazjum. Po roku nauki w tamtejszej placówce wrócił do kraju i rozpoczął edukację w zawodowej szkole budowlanej. Jak wspomniał w jednym z wywiadów, chciał szybko pójść do pracy i stać się niezależnym człowiekiem. Aby móc spłacać swoje pierwsze rachunki zatrudnił się w… hurtowni cebuli w Łodzi. Później był także monterem wysokościowym, a w 1990 roku próbował wprowadzić na polski rynek plastikowe karty rabatowe – bezskutecznie. Wkrótce otworzył ze wspólnikiem własne biuro tłumaczeniowe. Z Jackiem Łągwą współpracował jako producent musicalu Wielki testament François Villona oraz prowadził klub karaoke. Dopiero poznając przyszłą wokalistkę, a później żonę, w trójkę założyli zespół.

Omenaa Mensah — polska prezenterka, bizneswoman i filantropka jako miejsce swojej pierwszej pracy wskazuje plantacje truskawek. Niestety przedsiębiorcza celebrytka nie wytrzymała tam dłużej niż trzy dni. W swoim życiu Omenaa była także stylistką afrykańskich fryzur oraz modelką. W 2003 roku rozpoczęła pracę w TVN 7, gdzie prowadziła program erotyczny Red Light. Później została prezenterką pogody.

Natalia Siwiec z nikomu nieznanej modelki szybko przeobraziła się w rasową celebrytkę, brylującą na branżowych imprezach. Sławę przyniósł jej „status” Miss Euro 2012. Jej zdjęcia w kusej koszulce z polskim orzełkiem na piersi zrobione przez paparazzo trafiły do polskich i zagranicznych tabloidów. Jednak zanim Natalia była na ustach wszystkich, statystowała w teledyskach disco polo i dance. Dużym echem w mediach odbiła się także afera z jej pośrednim udziałem w reklamie specyfiku do wybielania intymnych części ciała. Jak się okazało, jakiś czas temu, celebrytka udostępniała bankom zdjęcia ze swoim wizerunkiem, które agencje mogły wykorzystywać na potrzeby różnych kampanii — również tego typu medykamentów.

Małgorzata Kożuchowska – popularna aktorka serialowa i telewizyjna znana widzom z roli Hanki Mostowiak w serialu M jak miłość oraz z postaci Natalii Boskiej w Rodzince.pl swoje pierwsze kroki na rynku pracy stawiała jako mała dziewczynka, sprzedając butelki w sklepie. Jako studentka pracowała w sadzie, zbierając jabłka, a następnie trafiła na sortownię.

Karierę telewizyjną Małgorzacie Rozenek przyniosła rola gospodyni programu Perfekcyjna pani domu bazującego na zagranicznym formacie. Oprócz baletu od najmłodszych lat interesowało ją również prawo i dzięki temu – jak sama mówi – szybko udało jej się zdobyć niewielką posadę w kancelarii prawnej. Niestety jak to na początku bywa, zarabiała tam śmieszne pieniądze.

Justyna Steczkowska pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny i to rodzice zakorzenili w niej pasję do muzyki i wokalistyki. Zanim jednak Steczkowska stała się diwą polskiej sceny muzycznej, dorabiała, grając na weselach oraz zajmowała się ozdabianiem guzików, które potem sprzedawała.

Cleo od kilku lat szumnie podbija polską scenę muzyczną — na początku z producentem muzycznym Donatanem, a obecnie skupiając się na solowej twórczości. Zanim jednak zaczęła występować na estradzie i grywać w reklamach popularnej sieci RTV/AGD, pracowała jako kelnerka w restauracji w Szkocji.

Krzysztof Ibisz, gwiazda Polsatu, do dzisiaj rzewnie wspomina, że jako młody chłopak musiał m.in. czyścić toalety, pracować na zmywaku w greckiej knajpie oraz robić nadruki na koszulkach.

Katarzyna Nosowska to kolejna ikona polskiej sceny muzycznej, która gorzko wspomina swoje pierwsze zarobione pieniądze. Okazuje się, że artystka pracowała jako urzędniczka na poczcie, czego — jak sama mówi — z całego serca nienawidziła. Swoją historię opowiedziała m.in. w książce A ja żem jej powiedziała.

Tomasz Karolak przyznał, że przed karierą aktorską trudnił się kopaniem dołów pod kable, pracując przy licznych budowach. Handlował także odzieżą na stadionie, a przez rok był zatrudniony w firmie ochroniarskiej patrolującej osiedla mieszkaniowe.

Ewa Chodakowska przyznała się, że zanim została fit — influencerką oraz jedną z najbogatszych Polek w kraju, to w jej życiu zawodowym nie zawsze było tak kolorowo:

Wiem, kim jestem… Wiem ile pracy musiałam włożyć w to gdzie jestem… Wiem, ile wyrzeczeń kosztował mnie każdy krok… Dlatego tak bardzo DOCENIAM ABSOLUTNIE WSZYSTKO… Dlatego jestem WDZIĘCZNA ZA WSZYSTKO! 22 lata temu dostawałam 2 zł za umycie szyby samochodu … Dzisiaj myje szyby za darmo… Ale z takim samym zacieszem na ustach co wtedy.
Nieważne ILE MASZ… nieważne GDZIE JESTEŚ… Ważne KIM JESTEŚ. NIE ZAPOMINAJ O TYM — napisała na swoim Instagramie

A wy pamiętacie pierwsze miejsce pracy? Może podzielicie się z nami zabawnymi wspomnieniami z tamtego okresu?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez admin

Joanna Przetakiewicz, fot. Instagram @joannaprzetakiewicz

Joanna Przetakiewicz zdradziła, kiedy przeżyła swój PIERWSZY RAZ. „Byłam super młoda”. Odważne wyznanie

Mika Urbaniak, Urszula Dudziak - fot. Podlewski, Zawada/AKPA

Córka Urszuli Dudziak omal nie umarła! Leżała pokiereszowana pod szpitalem, a w jej krwi było ponad 5 promili. „Nie powinnam żyć”