w ,

Dyrektor TVP przekazał pierwsze szczegóły ws. filmu o Annie Przybylskiej. Podał datę premiery

Fot. YouTube / Screenshot

Do sieci wypłynęły pierwsze informacje dotyczące filmu o Annie Przybylskiej. Zdradził je sam dyrektor TVP.

Wielu fanów Ani czekało na te wieści od bardzo dawno. Po kilku latach oczekiwania w końcu najbliżsi aktorki wyrazili zgodę na powstanie filmu na jej temat. Co więcej, Jarosław BieniukOliwia Bieniuk oraz siostra Ani, Agnieszka Kubera, udostępnili jednocześnie w mediach społecznościowych zwiastun produkcji.

Przypomnijmy, że utalentowana aktorka Ania Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w swoim rodzinnym domu. Przez rok walczyła ze zdiagnozowanym u niej rakiem trzustki. Mimo operacji przeprowadzonej w Szwajcarii nie udało się powstrzymać choroby.

Film o Annie Przybylskiej

Wiadomo już, że historia jej życia zostanie przedstawiona w filmie biograficznym, który powstaje na podstawie materiałów prywatnych oraz zgromadzonych przez Telewizję Polską. Premiera planowana jest za kilka miesięcy.

Dyrektor TVP – Krystian Kuczkowski – zdradził pierwsze szczegóły na temat filmu w rozmowie z Pomponikiem:

Pracujemy intensywnie. mamy już zgromadzone wszystkie materiały archiwalne, których użyjemy w filmie. Są to materiały zarówno z archiwum Telewizji Polskiej, jak i archiwa prywatne rodziny Anny Przybylskiej. Są to też materiały, które pozyskaliśmy z rynku. Mamy je zgromadzone i udokumentowane. Scenariusz jest gotowy. Czekają nas teraz w marcu wywiady z rodziną i z przyjaciółmi, i współpracownikami Ani. W kwietniu rozpoczynamy montaż. W czerwcu film będzie gotowy, w lipcu post produkcja. W sierpniu będzie czas na działania promocyjne.

Krystian Kuczkowski wyjawił również dokładną datę premiery filmu: – 5 października będzie premiera. Mam nadzieję, że w Gdyni, ale to nie jest jeszcze pewne. Chciałby, żeby ta premiera była w Gdyni, ponieważ to ukochane miasto Ani i nie wyobrażam sobie, żeby inne miejsce na premierę było lepsze niż Gdynia.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez szymon

Pamiętacie Zosię z Rodziny Zastępczej? Występuje w popularnym serialu TVN

Magda Gessler mówi o obsadzie swojego filmu biograficznego. Wbiła szpilę Julii Wieniawie!