w

DramatDramat

Donald Tusk skończył 65 lat. Tabloid obliczył, jaką emeryturę będzie otrzymywał. Kwota robi wrażenie

Donald Tusk, fot. Instagram
Donald Tusk, fot. Instagram

Donald Tusk 22 kwietnia skończył 65 lat i tym samym osiągnął wiek emerytalny. Jaka kwota będzie co miesiąc zasilać jego konto?

Donald Tusk jest współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Platformy Obywatelskiej. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów, które śledzą niemalże każdy jego krok. W 2007 roku odniósł spektakularny sukces, dzięki któremu trwale zapisał się na kartach historii. Podczas wyborów parlamentarnych zdobył aż 46.62% wszystkich głosów oddanych w okręgu warszawskim. Przez kilka kolejnych lat pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów, a następnie objął stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej, którym był do 30 listopada 2019 roku. W ubiegłym roku ponownie zaczął kierować PO.

Polityk nie tylko odniósł sukces w pracy, ale i wiedzie szczęśliwe życie prywatne u boku swojej żony, Małgorzaty Sochackiej. Małżeństwo doczekało się dwojga dzieci — syna Michała oraz córki Kasi. Donald od kilku lat realizuje się także jako dziadek.

Jaką emeryturę będzie miał Donald Tusk?

Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Tym samym lada chwila na jego konto wpłynie pierwsza emerytura. Już teraz można stwierdzić, że o takiej kwocie większość jego rówieśników może tylko pomarzyć.

Przypomnijmy, że po ukończeniu studiów historycznych na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego, Donald związał się z opozycją demokratyczną. Nieco później starał się połączyć ją z pracą w Spółdzielni Pracy Świetlik oraz pisaniem artykułów do miesięcznika Pomerania. Jako polityk zaczął działać zaraz po upadku PRL-u. Wtedy też został współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Następnie objął funkcję wiceszefa Unii Wolności, a w 2001 roku założył Platformę Obywatelską. Później przez kilka lat pełnił funkcję premiera oraz prezesa Rady Europejskiej. Był też szefem Europejskiej Partii Ludowej.

Super Express przeanalizował te informacje i wyliczył, że Donald Tusk otrzyma z Unii Europejskiej 20 tysięcy złotych emerytury, a także ok. 10 tysięcy złotych polskiej.

Robi wrażenie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Ilona Łepkowska, Witold Pyrkosz, fot. AKPA

To już pięć lat od śmierci Witolda Pyrkosza. Ilona Łepkowska w poruszających słowach wspomina największą gwiazdę „M jak miłość”

Elon Musk odparł rosyjski atak nad Ukrainą. Pentagon nie kryje podziwu. „Musimy być w stanie działać tak sprawnie”