w

DramatDramat

Donald Tusk skończył 65 lat. Tabloid obliczył, jaką emeryturę będzie otrzymywał. Kwota robi wrażenie

Donald Tusk, fot. Instagram
Donald Tusk, fot. Instagram

Donald Tusk 22 kwietnia skończył 65 lat i tym samym osiągnął wiek emerytalny. Jaka kwota będzie co miesiąc zasilać jego konto?

Donald Tusk jest współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Platformy Obywatelskiej. Od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów, które śledzą niemalże każdy jego krok. W 2007 roku odniósł spektakularny sukces, dzięki któremu trwale zapisał się na kartach historii. Podczas wyborów parlamentarnych zdobył aż 46.62% wszystkich głosów oddanych w okręgu warszawskim. Przez kilka kolejnych lat pełnił funkcję Prezesa Rady Ministrów, a następnie objął stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej, którym był do 30 listopada 2019 roku. W ubiegłym roku ponownie zaczął kierować PO.

Polityk nie tylko odniósł sukces w pracy, ale i wiedzie szczęśliwe życie prywatne u boku swojej żony, Małgorzaty Sochackiej. Małżeństwo doczekało się dwojga dzieci — syna Michała oraz córki Kasi. Donald od kilku lat realizuje się także jako dziadek.

Jaką emeryturę będzie miał Donald Tusk?

Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku. Tym samym lada chwila na jego konto wpłynie pierwsza emerytura. Już teraz można stwierdzić, że o takiej kwocie większość jego rówieśników może tylko pomarzyć.

Przypomnijmy, że po ukończeniu studiów historycznych na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego, Donald związał się z opozycją demokratyczną. Nieco później starał się połączyć ją z pracą w Spółdzielni Pracy Świetlik oraz pisaniem artykułów do miesięcznika Pomerania. Jako polityk zaczął działać zaraz po upadku PRL-u. Wtedy też został współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Następnie objął funkcję wiceszefa Unii Wolności, a w 2001 roku założył Platformę Obywatelską. Później przez kilka lat pełnił funkcję premiera oraz prezesa Rady Europejskiej. Był też szefem Europejskiej Partii Ludowej.

Super Express przeanalizował te informacje i wyliczył, że Donald Tusk otrzyma z Unii Europejskiej 20 tysięcy złotych emerytury, a także ok. 10 tysięcy złotych polskiej.

Robi wrażenie.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Napisane przez Oliwia

Ilona Łepkowska, Witold Pyrkosz, fot. AKPA

To już pięć lat od śmierci Witolda Pyrkosza. Ilona Łepkowska w poruszających słowach wspomina największą gwiazdę „M jak miłość”

Elon Musk odparł rosyjski atak nad Ukrainą. Pentagon nie kryje podziwu. “Musimy być w stanie działać tak sprawnie”