w ,

Dariusz Opozda pozywa Antka Królikowskiego. Wiemy, o co oskarża zięcia!

fot. Instagram & Facebook screenshot

Wczoraj Joanna Opozda wystosowała do ojca apel o „zakończenie wojny”. Najwyraźniej Dariusz nie wziął sobie słów córki do serca, bo właśnie ogłosił, że będzie pozywał Antka Królikowskiego oraz Jerzego Dziewulskiego. Co sądzicie o całym zajściu?

Tutaj możecie przeczytać o szczegółach mrożącego krew w żyłach zajścia

Przypominamy, że do głośnej sytuacji doszło, gdy żona Dariusza Opozdy, z którą rozstał się jakiś czas temu, postanowiła wrócić po swoje rzeczy. Do rodzinnego domu udała się z wraz z córkami oraz Antkiem Królikowskim – jej zięciem. Dariusz nie chciał wpuścić ich do domu i zabarykadował się, a chwilę później zaczął strzelać do bliskich z broni czarnoprochowej. Wydarzenia mocno odcisnęły się na ciężarnej Joannie, która przez stres trafiła nawet do szpitala.

Jak poinformował „Pudelek”, któremu udało się skontaktować z lokalną policją, obecnie prowadzone są czynności w kierunku art. 160, który mówi o narażeniu na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Rzecznik policji poinformował , że nadal zbierane są zeznania świadków i dowody.

Sprawę skomentował ostatnio antyterrorysta Jerzy Dziewulski, który w rozmowie z Super Expressem podkreślił powagę sytuacji. Jak dodał, wielu posiadaczy broni czarnoprochowej nie wie, jak prawidłowo z niej korzystać i nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa.

– „Bronią, która została użyta (…) można zabić (…). Jest coraz więcej przypadków użycia tej broni niezgodnie z jej przeznaczeniem (…). Strzelać z niej można tylko na strzelnicy, a nie w lesie, na podwórku, ani tym bardziej w domu (…)” – powiedział Super Expressowi.

Zdaniem Dziewulskiego, policja zaraz po zdarzeniu powinna była zatrzymać Dariusza Opozdę i przeszukać mieszkanie. Uważa też, że Dariuszowi należy się zarzut usiłowania zabójstwa.

– „Jest to poważna sprawa, bowiem właściciel tej broni najpierw słownie straszył, groził, a następnie spełnił swoją groźbę, czyli oddał strzał. W mojej ocenie to powinno być przedstawienie zarzutu o usiłowanie zabójstwa. Było to świadome działanie przestępcze. To nie był przypadkowy strzał. To był strzał, który miał na celu określone konsekwencje” – dodał.

Dariusz Opozda pozywa Dziewulskiego i Antka

Dariuszowi Opoździe nie spodobała się ta wypowiedź i za pomocą Instagrama poinformował, że zamierza pozwać policjanta o zniesławienie. Zdaniem Opozdy, antyterrorysta naruszył zasady etyki i poniżył go w mediach publicznych

– „Zachowanie ww. oraz mediów powielających wygłaszane przez J. Dziewulskiego tezy stanowi niedozwoloną ingerencję w postępowanie wyjaśniające, w którym posiadam status pokrzywdzonego czynem polegającym na niszczeniu mienia, wtargnięciu do mojej nieruchomości oraz kierowaniu gróźb karalnych” – twierdzi Opozda.

Dariusz Opozda wkrótce później poinformował też, że pozywa również swojego zięcia – Antka Królikowskiego.

– „Dziś został złożony wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Antoniego Królikowskiego oraz innych dotychczas nieustalonych osób, które ww. przybrał sobie celem wtargnięcia do mojej nieruchomości. Pan Królikowski pomawia mnie za pomocą środków masowego komunikowania się, o takie właściwości, które mogą poniżyć mnie w opinii publicznej” – czytamy.

Opozda twierdzi, że to on był zagrożony napaścią i bał się o swoje życie, a strzał miał charakter tylko i wyłącznie ostrzegawczy.

– „Pozwanie pana Królikowskiego pozwoli w realiach sądowych wyjaśnić, że to ja byłem osobą zagrożoną napaścią. W KPP Busko-Zdrój toczy się postępowanie w zakresie niszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych, gdzie ja posiadam status pokrzywdzonego” – dodał.

Jak myślicie, jak skończy się sytuacja?

Dariusz Opozda POZYWA Antka Królikowskiego!
Instagram screenshot
Dariusz Opozda POZYWA Antka Królikowskiego!
Instagram screenshot

Źródła: Super Express ; Pudelek ; Instagram – antek.krolikowski & dariuszopozda

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze są zamknięte.

Jeden komentarz

  1. Dziewolski myśli jeszcze kategoriami komuny. Wtargnęli na jego prywatny teren on powinien mieć prawo bronić się uważam że nawet zastrzelić Królikowskiego. Własność prywatna jest święta a jeszcze pomagali mu wynajęci osilkowie.. A takie dzieci i że ci powinien pozbawić wszelkiego majątku. Nich się wezmą do roboty.

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Amerykański sąd zadecydował! Książe Andrzej odpowie za molestowanie seksualne małoletniej

Kendall Jenner przyszła niemal nago na ślub przyjaciółki. Teraz tłumaczy się z wyboru kontrowersyjnej kreacji