w ,

Amerykański sąd zadecydował! Książe Andrzej odpowie za molestowanie seksualne małoletniej

fot. Instagram screenshot

Syn królowej Elżbiety II, decyzją Amerykańskiego sądu, który nie przyjął wniosku o oddalenie pozwu, odpowie za napaść seksualną z 2001 roku. Pozew dotyczący brytyjskiego księcia został wniesiony przez Virginię Giuffre, która twierdzi, że książę wykorzystał ją seksualnie, gdy była niepełnoletnia. Co sądzicie o sprawie?

Virginia Giuffre w swoim pozwie wyjawia, że zmarły finansista Jeffrey Epstein zmuszał ją do seksu ze swoimi przyjaciółmi, w tym z księciem Andrzejem. Ofiara twierdzi, że syn brytyjskiej królowej wiedział, że jest ona niepełnoletnia. Dziewczyna dowodzi, że była wykorzystywana seksualnie przez księcia Andrzeja między innymi w londyńskim domu Ghislaine Maxwell, na prywatnej wyspie Epsteina oraz w rezydencji na Manhattanie.

Książe oczywiście zaprzeczył zarzutom i zawnioskował o oddalenie pozwu. Prawnicy członka rodziny królewskiej stwierdzili, że pozew narusza warunki ugody, którą w 2009 roku Giuffre zawarła z Epsteinem. Dziewczyna w ramach zadośćuczynienia dostała wtedy 500 tysięcy dolarów, pod warunkiem milczenia o potencjalnych podejrzanych.

Nowojorski sąd nie zgodził się jednak na oddalenie pozwu, co znaczy, że Andrzej odpowie za molestowanie seksualne.

 – „Skarga pani Giuffre nie jest ani „niezrozumiała”, ani „niejasna”, ani „dwuznaczna”. Zarzuca przypadki wykorzystywania seksualnego w konkretnych okolicznościach, w trzech możliwych do zidentyfikowania lokalizacjach. Identyfikuje, komu przypisuje wykorzystywanie seksualne” – stwierdził w wyroku sędzia Lewis Kaplan.

Książe Andrzej oskarżany o molestowanie niepełnoletniej

Virginia Giuffre już wcześniej, w 2015 roku, pozwała o zniesławienie Ghislaine Maxwell. Według dziewczyny, to Maxwell wciągnęła ją w układ, a później Jeffrey Epstein zmuszał ją do relacji seksualnych z księciem Andrzejem. Pałac Buckingham zaprzeczył wtedy oskarżeniom dotyczącym syna królowej Elżbiety II.

Virginia pozew przeciwko księciu Andrzejowi złożyła 9 sierpnia. Z akt sądowych wynika, że do wykorzystywania seksualnego miało dojść jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności przez dziewczynę. 38-latka stwierdziła, że książę Yorku miał z nią uprawiać seks, gdy miała 17 lat.

Myślicie, że zapadnie wyrok przeciwko Andrzejowi?

Źródła: CNN ; People ; The Guardian ; Instagram – hrhthedukeofyork

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Maja Hyży ujawnia relacje z byłym mężem. Co jeszcze ich łączy?

Dariusz Opozda pozywa Antka Królikowskiego. Wiemy, o co oskarża zięcia!