w

SuperSuper

Daria o włos przegrała z Ochmanem w preselekcjach do Eurowizji 2022. Co wiadomo na jej temat? Wiek, chłopak, kariera muzyczna

Daria - Eurowizja 2022
Daria - Eurowizja 2022

Eurowizja 2022. Polskie preselekcje za nami. O możliwość reprezentowania ojczyzny w Turynie walczyła m.in. Daria, która ma na swoim koncie przebój Paranoia. Dla wielu od początku była faworytem. Co wiadomo na jej temat?

Eurowizja to muzyczne wydarzenie organizowane nieprzerwanie od 1956 roku. Po raz pierwszy konkurs odbył się we włoskim Lugano. Od tamtego momentu tradycją już stało się, że co roku państwa wchodzące w skład Europejskiej Unii Nadawców wystawiają kandydatów, którzy walczą o pierwsze miejsce. Szczególnym momentem w organizacji tego widowiska był rok 2020. Wówczas to organizatorzy podjęli decyzję o jego odwołaniu z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa.

W tym roku konkurs odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja w hali PalaOlimpico w Turynie. Reprezentanta Polski wybrano podczas preselekcji, które odbyły się 19 lutego. Udział w koncercie Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję! wzięła m.in. Daria, która zaprezentowała przed widzami i jurorami swój największy przebój pt. Paranoia. Przez długi czas uważana była za faworytkę, jednakże po premierze utworu Krystiana Ochmana uplasowała się na drugim miejscu w notowaniach bukmacherów.

Kim jest Daria?

Daria Marx Marcinkowska urodziła się 25 października 1995 roku w Mikołowie. Na scenie posługuje się pseudonimem Daria. Jest popularną w ostatnim czasie piosenkarką, kompozytorką, producentką muzyczną i autorką tekstów.

Artystka pochodzi z Łazisk Górnych położonych w województwie śląskim. Talent wokalny ujawnił się u niej, gdy była jeszcze dzieckiem. W wieku 7 lat zapisała się do przykościelnej scholi, a gdy skończyła 18 lat rozpoczęła studia na London College of Music. Jako jedna z nielicznych muzyków młodego pokolenia miała okazję wystąpić przed szwedzką rodziną królewską.

Daria – udział w The Voice of Poland

O piosenkarce zrobiło się głośno w 2019 roku. Wówczas to zgłosiła się do The Voice of Poland. Mimo iż w krótkim czasie podbiła serca widzów, odpadła na etapie bitew. To nie zamknęło jej jednak drogi do wielkiej kariery. Krótko po tym podpisała kontrakt płytowy z jedną z niemieckich wytwórni, a już kilka miesięcy później wydała singiel Leave a Sign, który nagrała przy współpracy z Carsky’im.

Daria ciężko pracowała na swój sukces, który przyszedł nieoczekiwanie szybko. W marcu 2021 nagrała piosenkę Love Blind, która podbiła listy przebojów w Polsce. Równie dużą popularnością cieszyła się także w Brazylii, Belgii i Norwegii. To była jednak dopiero zapowiedź tego, co przygotowała dla swoich fanów. W październiku wydała singiel Paranoia, który już w pierwszym tygodniu od premiery trafił na listę AirPlay – Top. Utwór odtworzono ponad 13 milionów razy na platformie YouTube.

Czy Daria ma chłopaka?

Wokalistka jest piękną kobietą, nic więc dziwnego, że budzi spore zainteresowanie u płci przeciwnej. Z pewnością wiele osób zastanawiało się nad tym czy ma chłopaka. Okazuje się, że jest singielką!

Ile wzrostu ma Daria?

Daria jest kobietą o filigranowej sylwetce i mierzy 165 cm.

Kibicowaliście jej podczas występu na preselekcjach?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Krystian Ochman - Eurowizja 2022

Krystian Ochman reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji 2022. Co wiadomo na jego temat? Wiek, dziewczyna, kariera muzyczna

Lidia Kopania celowo zepsuła występ? „Miał taki być”