w

SuperSuper

Krystian Ochman reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji 2022. Co wiadomo na jego temat? Wiek, dziewczyna, kariera muzyczna

Krystian Ochman - Eurowizja 2022
Krystian Ochman - Eurowizja 2022

Krystian Ochman okazał się najlepszy podczas preselekcji do konkursu Eurowizji 2022. Sprawdziliśmy, co wiadomo na jego temat. Ile ma lat? Czy ma dziewczynę? Czym się interesuje?

Eurowizja jest muzycznym wydarzeniem organizowanym niemalże nieprzerwanie od 1956 roku. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w Lugano i udział w nim wzięli przedstawiciele Belgii, Francji, Luksemburga, Niemiec, Szwajcarii, Włoch i Holandii. Dwa lata temu organizatorzy po raz pierwszy w historii zdecydowali się odwołać muzyczne show z uwagi na wybuch pandemii koronawirusa. Ostatecznie odbyło się ono rok później w hali Ahoy w Rotterdamie, a Polskę reprezentował wówczas Rafał Brzozowski.

Organizatorem tegorocznego, 66. Konkursu Piosenki Eurowizji są Włochy, ponieważ w ubiegłym roku reprezentujące je zespół Maneskin zdobył największą liczbę punktów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja w hali PalaOlimpico w Turynie. Już teraz wiadomo, że udział w nim wezmą przedstawiciele 41 krajów.

W tym roku publiczny nadawca postanowił zorganizować koncert Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!, podczas którego wyłoniono reprezentanta Polski. Ponad 100 artystów wysłało swoje zgłoszenia, jednakże ostatecznie tylko 10 z nich miało okazję powalczyć o bilet do Turynu.

Zobacz także: Kto pojedzie na tegoroczną Eurowizję? Bukmacherzy mają FAWORYTA!

Występu oceniali widzowie i jurorzy, którzy drogą głosowania zdecydowali, że tegorocznym reprezentantem Polski na konkursie Eurowizji będzie Krystian Ochman. Sprawdziliśmy, co wiadomo na jego temat.

Kim jest Krystian Ochman?

Ochman to amerykańsko-polski piosenkarz, który urodził się 19 lipca 1999 roku w Melrose. Jego rodzice są Polakami, którzy w czasach komunistycznych emigrowali za ocean. Wychowywał się nieopodal Waszyngtonu w rodzinie o muzycznych tradycjach. Ojciec wokalisty grał na syntezatorze w zespole Róże Europy, a dziadek, Wiesław Ochman jest znanym w kraju śpiewakiem operowym. Ma dwoje rodzeństwa: siostrę Natalię urodzoną w 1997 roku i młodszego o cztery lata brata Alexandra.

Krystian w przeszłości marzył o tym, by zostać sportowcem. Trenował pływactwo i wierzył, że zostanie piłkarzem. Ostatecznie jednak uległ namowom rodziców i rozpoczął naukę gry na trąbce i fortepianie. W liceum zaczął pracować nad śpiewem i w krótkim czasie odkrył, że jest w tym świetny. Pierwsze utwory nagrywał pod pseudonimem Chris John.

Dlaczego Krystian Ochman przeprowadził się do Polski?

Z pewnością wiele osób zastanawiało się nad tym, co sprowadziło go do Polski. Artysta za namową dziadka przyleciał do ojczyzny, by rozpocząć studia na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Krystian Ochman: udział w The Voice of Poland i osiągnięcia artystyczne

O utalentowanym 23-latku zrobiło się głośno za sprawą jego udziału w 11. edycji The Voice of Poland. W trakcie castingów w ciemno oczarował jurorów barwnym wokalem. Warsztat szkolił w drużynie Michała Szpaka, z którego pomocą udało mu się wygrać show. Po finale zaczął pracować nad debiutanckim singlem, pt. Światłocienie, a kilka miesięcy później wydał trzy kolejne.

Mimo że muzyk dopiero raczkuje w show-biznesie ma na swoim koncie pierwsze osiągnięcia. Podczas 58. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu został wyróżniony Nagrodą Publiczności w koncercie Premiery. W połowie listopada 2021 roku wydał debiutancki krążek pt. Ochman, który otrzymał nominację w kategorii Odkrycie Empiku – muzyka na gali Bestsellery Empiku 2021. Kolejnym, jakże ważnym krokiem w jego karierze jest możliwość reprezentowania Polski na konkursie Eurowizji. O wygraną powalczy z utworem River.

Czy Krystian Ochman ma dziewczynę?

Mimo że Ochman udziela wielu wywiadów, we wszystkich stara skupiać się wyłącznie na swojej karierze muzycznej. W żadnym z nich wprost nie powiedział, czy jest w związku.

Ile wzrostu ma Krystian Ochman?

Wielu fanów Krystiana z pewnością zastanawiało się nad tym, ile ma wzrostu. Otóż okazuje się, że jest dość wysokim mężczyzną – ma ok. 180 cm.

Będzie trzymać kciuki za występ Krystiana w Turynie?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Oliwia

Eurowizja 2022 - preselekcje

Eurowizja 2022. Znamy reprezentanta Polski! Ochman czy Daria? Jurorzy i widzowie mieli ciężki orzech do zgryzienia

Daria - Eurowizja 2022

Daria o włos przegrała z Ochmanem w preselekcjach do Eurowizji 2022. Co wiadomo na jej temat? Wiek, chłopak, kariera muzyczna