w

81-latce grozi 15 lat więzienia. Na lotnisku Chopina przyłapali ją z narkotykami wartymi miliony

fot. KAS

81-letnia obywatelka Danii próbowała przemycić drogą powietrzną ponad 5 kg heroiny. Narkotyki o szacowanej wartości blisko 2,4 mln zł odkryła mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa. Gdzie kobieta ukryła narkotyki?

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zwrócili uwagę na nerwowo zachowującą się seniorkę i postanowili wytypować ją do kontroli. 81-letnia obywatelka Danii przez Kenię i Dohę podróżowała do Kanady z Malawi.

Walizka miała podwójne dno

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, ponieważ podczas kontroli odkryli oni podwójne dno w walizce starszej kobiety. Po zerwaniu dodatkowej ścianki, w bagażu znaleziono cztery paczki z beżową substancją o konsystencji granulatu.

Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. W bagażu podróżnej znajdowało się ponad 5 kg heroiny o wartości blisko 2,4 mln zł – relacjonuje KAS.

Grozi jej poważna kara

Seniorka została zatrzymana przez Służbę Celno-Skarbową za próbę przemytu narkotyków. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Za przemyt ponad 5 kilogramów heroiny 81-latce grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

3-letni chłopczyk zmarł w rozgrzanym samochodzie. Jego tata poszedł na drinka

Anna Lewandowska zdradziła, jakie wstrząsające wiadomości dostaje. „Przeraża mnie to”