w

12-latek doznał straszliwego wypadku w domu. Rodzice nie chcą zgodzić się z wyrokiem lekarzy

fot. Hollie Dance (Facebook)

12-letni Archie Battersbee z Wielkiej Brytanii uległ poważnemu wypadkowi w swoim domu i od dwóch miesięcy nie odzyskał świadomości. Lekarze i Sąd Najwyższy orzekli, że chłopiec nie żyje w związku z śmiercią pnia mózgu. Rodzina nie chce zgodzić się na odłączenie chłopca od aparatury.

7 kwietnia br. doszło do tragicznego wypadku. Wracając do domu mama znalazła 12-letniego Archiego w stanie nieprzytomności. Choć dokładne okoliczności nie są znane, matka chłopca podejrzewa, że mógł on brać udział w jakimś internetowym wyzwaniu.

Archie od tamtej pory nie odzyskał przytomności, a lekarze zajmujący się chłopcem w szpitalu Royal London Hospital twierdzą, że u 12-latka pod koniec maja doszło do śmierci pnia mózgu. Lekarze są zdania, że Archie powinien zostać odłączony od podtrzymującej życie aparatury.

– „Uznaję, że Archie zmarł w południe 31 maja 2022 r., czyli krótko po wykonaniu tego dnia badań rezonansem magnetycznym. Ustaliliśmy, że doszło do nieodwracalnego ustania funkcji pnia mózgu” – brzmiało orzeczenie.

Rodzice nie chcą uznać, że Archie nie żyje

Z opinią lekarzy nie zgadzają się rodzice chłopca, Hollie Dance i Paul Battersbee. Mieszkańcy Southend w Essex domagają się, aby leczenie było kontynuowane ze względu na to, że serce ich syna wciąż bije.

W sprawie orzekł Sąd Najwyższy w Londynie, który podobnie jak medycy zdecydował, że Archie nie żyje, a lekarze zgodnie z prawem mogą odłączyć 12-latka od aparatury sztucznie podtrzymującej życie.

Bliscy chłopca nie zgadzają się jednak na taki krok i zapowiadają walkę o życie chłopca oraz domagają się, aby sprawę rozpatrzył Sąd Apelacyjny. Sky News informuje, że matka chłopca twierdzi, iż zgon chłopca nie powinien być oparty jedynie na badaniu rezonansem magnetycznym.

– „To jest dopiero początek. Nie zrezygnuję z walki o mojego syna” – stwierdziła.

Źródło: Sky News

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

12-latka zaszła w ciąże po tym, jak zgwałcił ją dziadek. Tragiczny finał historii

Ciało Szymona wyłowiono z Bałtyku - fot. KPP w Pucku/ Facebook

Niemal cała Polska zaangażowała się w poszukiwania Szymona Sz. Przypadkowi świadkowie dostrzegli jego ciało w Bałtyku