w

DramatDramat SuperSuper

12-latka zaszła w ciąże po tym, jak zgwałcił ją dziadek. Tragiczny finał historii

fot. Dziecko 12-latki nie przeżyło - Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W Boliwii 12-letnia dziewczynka została zgwałcona przez swojego 61-letniego dziadka. Mimo zaleceń lekarzy, ze względów religijnych rodzina dziewczynki nie zgodziła się na aborcję i 12-latka była zmuszona do porodu. Historia zakończyła się tragicznie.

Zaledwie 12-letnia dziewczynka została zgwałcona przez swojego przyrodniego dziadka. Do szokującego zdarzenia doszło w ubiegłym roku w mieście Chimore w centralnej Boliwii, ale dopiero teraz historia zyskała rozgłos ze względu na jej dalszy ciąg.

Rodzina zakazała aborcji

Gwałt 61-latka skutkował ciążą. Według boliwijskich mediów 12-latka miała błagać swoją rodzinę o aborcję. Za tym rozwiązaniem opowiadali się także miejscowi lekarze, którzy znali ryzyko ciąży w tak młodym wieku.

Rodzina nastolatki była jednak bardzo religijna i zabroniła usunąć ciąże 12-latce, mimo że boliwijskie prawo pozwalało na wykonanie zabiegu. Południowoamerykańskie media donoszą, że ogromny wpływ na decyzję rodziny miał mieć Kościół katolicki, który potępia wszelkie formy aborcji.

Dziecko zmarło po narodzinach

W Boliwii aborcję można przeprowadzić do 8. tygodnia ciąży w przypadku gwałtu, kazirodztwa lub zagrożenia życia matki. 12-latka zmuszona przez rodzinę urodziła dziecko, ale jej młody organizm nie był w stanie donieść zdrowej ciąży.

Noworodek zaraz po przyjściu na świat został umieszczony w inkubatorze, a po zaledwie czterech dniach zmarł. Historia poruszyła boliwijską opinię publiczną, a w sprawie wypowiedziała się rzecznik praw obywatelskich Boliwii.

– „Ten przypadek musi skłonić nas do refleksji i zjednoczenia w obronie życia człowieka i dziecka. Chcieli jeszcze pięciu tygodni tortur wobec nieletniego, mimo że dziewczyna błagała, błagała o [aborcję – przyp. red.]” – powiedziała dla telewizji Red Uno Rzecznik Praw Obywatelskich Nadia Cruz.

Źródło: Red Uno de Bolivia

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Katował psa siekierą. Wycie rannego zwierzęcia usłyszał przechodzień

12-latek doznał straszliwego wypadku w domu. Rodzice nie chcą zgodzić się z wyrokiem lekarzy