w

Zamówili burgera w rosyjskiej podróbce McDonald’s. Nie mogli uwierzyć własnym oczom [ZDJĘCIA]

Zamówienia niezadowolonych klientów fot. (Twitter / Telegram)

W związku z rosyjską inwazją Ukrainy amerykańska sieć McDonald’s jakiś czas temu postanowiła wycofać się z Rosji. Rolę sławnego fastfooda postanowiła przejąć rodzima sieć restauracji „Smacznie i kropka”. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych pojawiają się jednak odbierające apetyt zdjęcia, którymi podzielili się niezadowoleni klienci.

Sieć McDonald’s w związku z wojną w Ukrainie wycofała się z rosyjskiego rynku i zamknęła 850 restauracji. Lokale zostały sprzedane Ołeksandrowi Goworowi, dotychczasowemu franczyzobiorcy. Mężczyzna zdecydował się otworzyć własną sieć pod nazwą „Вкусно и точка” (pol. Smacznie i kropka).

Pierwszy lokal sieci został otwarty 12 czerwca w Moskwie ku wielkiej radości Rosjan, którzy dotkliwie odczuli brak sieci McDonald’s. Pierwszego dnia na Burgery trzeba było czekać w wielogodzinnych kolejkach.

„Smacznie i kropka” oferuje niemal te same produkty, co amerykański poprzednik. W rosyjskiej sieci zmieniły się jedynie nazwy dań, oraz zniknęły objęte licencjami produkty takie jak Big Mac.

Okazało się, że rosyjska sieć najwyraźniej nie potrafi zachować odpowiednich standardów. Media społecznościowe obiegły zdjęcia spleśniałych hamburgerów, robaków w posiłkach oraz ptaków, które dziobią oczekujące na zewnątrz restauracji bułki burgerów.

Klienci narzekają na jakość posiłków

Fotografiami spleśniałego burgera oraz przeterminowanego sosu w mediach społecznościowych podzielił się między innymi Serhij Naumowicz. Na opublikowanych zdjęciach widać, jak zielonkawa pleśń pokrywa znaczącą część bułki.

Sprawą zainteresowały się rosyjskie media, które poprosiły restauracje o wyjaśnienia. Sieć „Smaczne i kropka” wydała specjalny komunikat, w którym zaznaczyła, że tylko niewielka część sosów była przeterminowana. Fastfood nie potrafił natomiast wytłumaczyć spleśniałych burgerów.

– „Sprawdziliśmy wszystkie sosy. Stwierdziliśmy, że tylko niewielka część z nich jest przeterminowana” – podkreśliła sieć w oświadczeniu.

Ukraiński „Kanał 24” donosi również, że klienci narzekają na porcje, które miały znacznie zmniejszyć się od czasu hucznego otwarcia sieci.

Źródło: Facebook ; O2.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Myśliwy Riaan Naude nie żyje. Organizował polowania na zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt

Prof. Jan Targosz nie żyje. Został zamordowany we własnym mieszkaniu podczas spotkania ze starym znajomym