w

SuperSuper

Myśliwy Riaan Naude nie żyje. Organizował polowania na zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt

fot. Riaan Naude pozuje z trofeum (Instagram)

Riaan Naude, 55-letni myśliwy znany z bezwzględności i polowań na zagrożone gatunki zwierząt, został odnaleziony martwy w Limpopo w RPA. Sprawca miał zastrzelić mężczyznę z bliskiej odległości.

Riaan Naude to 55-letni myśliwy, który jako szef firmy Pro Hunt Africa zajmował się organizacją polowań na zagrożone gatunki zwierząt na terenie Afryki. Mężczyzna regularnie chwalił się swoimi trofeami w mediach społecznościowych.

Naude został znaleziony martwy w Limpopo w RPA w pobliżu Parku Narodowego Krugera. Jak poinformowały lokalne media „Maroela”, do zabójstwa doszło, kiedy zepsuł się samochód myśliwego.

Kiedy mężczyzna opuszczał swój samochód, podjechało do niego dwóch mężczyzn w białym pickupie. Organizacja non-profit Heritage Protection Group przekazała, że zabójstwo wyglądało jak egzekucja.

Jeden z mężczyzn podszedł do 55-latka i z bliskiej odległości zastrzelił go z zimna krwią.

– „Policjanci znaleźli ciało mężczyzny leżące twarzą do góry, ze śladami krwi na głowie i twarzy. Motyw zabójstwa jest na tym etapie nieznany” – powiedział cytowany przez New York Post rzecznik lokalnej policji Mamphaswa Seabi.

Organizował polowania na zagrożenie gatunki

Prowadcy firmę Pro Hunt Africa 55-latek oferował polowania w pobliżu Parku Narodowego Krugera w RPA. Naude organizował strzelanie między innymi do pawianów, żyraf, krokodyli, hien, zebr czy guźców.

Za dodatkową opłatą myślowy oferował polowania na słynną „wielką piątkę”, czyli zwierzęta takie jak  lew, lampart, nosorożec czarny, słoń afrykański oraz bawół afrykański. Riaana Naude oskarżano również o hodowlę i sprzedaż żyraf w celach łowieckich.

fot. Facebook

Źródło: New York Post ; Maroela Media

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Zgotowała gehennę szczeniakom. W ostatniej chwili policjanci wyciągnęli je z ziemi [ZDJĘCIA]

Zamówili burgera w rosyjskiej podróbce McDonald’s. Nie mogli uwierzyć własnym oczom [ZDJĘCIA]