w

Wojewódzki ZAKPIŁ ze Śpiewaka. Jest odpowiedź aktywisty. „To zasłużony towarzysz w promocji alkoholizmu”

Kuba Wojewódzki, Jan Śpiewak - fot. Instagram @kuba_wojewodzki_official @janekspiewak
Kuba Wojewódzki, Jan Śpiewak - fot. Instagram @kuba_wojewodzki_official @janekspiewak

Jan Śpiewak od roku zajmuje się walką z promowaniem alkoholu w mediach społecznościowych. Przy okazji ostatniej afery związanej ze znaną aktorką, niektórzy celebryci zabrali głos w tej sprawie. Kuba Wojewódzki zadrwił z aktywisty. Ten nie pozostał mu dłużny.

Chociaż według art. 13 ust. 2 w Polsce obowiązuje zakaz promowania i reklamowania alkoholu, celebrytom często się wydaje, że ich ten zapis nie dotyczy. W sieci notorycznie pojawiają się posty sponsorowane, promujące tego typu napoje. Jan Śpiewak, polski działacz społeczny, polityk i socjolog, zaangażował się w walkę z normalizowaniem alkoholu w mediach społecznościowych. Ostatnio zrobiło się głośno o tym temacie, gdy zarzuty reklamowania wódki usłyszała znana aktorka Magdalena C. Aktywista pochwalił się na Twitterze, że to on stoi za zgłoszeniem celebrytki.

Mam nadzieję, że podda się karze i odda pieniądze zarobione na przestępstwie na rzecz ofiar alkoholizmu. Sprzątamy internet z alkopatusów – napisał na swoim Twitterze.

Śpiewak odpowiada na drwiny Wojewódzkiego

Temat kar związanych z alkoholem nie jest obcy Kubie Wojewódzkiemu. Wraz z Januszem Palikotem w 2016 roku postanowili założyć spółkę produkującą ten rodzaj napojów. Szybko napotkali problemy finansowe – zostali srogo ukarani właśnie za reklamowanie swoich produktów w sieci. Z ustaleń Super Ekspresu wynikało, że Palikot musiał zapłacić 80 tysięcy złotych, a Wojewódzki i wspólnik Tomasz Czechowski po 70 tysięcy. W ich obowiązku było również pokrycie kosztów sądowych.

Dziennikarz postanowił skomentować sprawę Magdaleny C. Znany z ciętego języka celebryta wbił przy tym szpilkę aktywiście.

Magda reklamuje na swoim Facebooku wódkę. Trudno. Jan Śpiewak grzmi, jak to możliwe, że robi to córka alkoholika. Janku. Niektóre dzieci wdają się w ojców, a niektóre nie. Na przykład ty – powiedział Wojewódzki.

Jak można się domyślić, Śpiewakowi nie spodobała się ta wypowiedź, co zaakcentował w rozmowie z Plotkiem. Nie przebierał w słowach.

Widać, że Kuba Wojewódzki nie jest w najlepszej formie. Jest winny pieniądze ludziom w całej Polsce. Ma zarzuty i wyrok za kryminalne reklamy alkoholu. Nie wiem, czy chciał mnie obrazić, ale na pewno obraził panią C., insynuując jej alkoholizm – powiedział.

W tej samej wypowiedzi zaznaczył, jak ogromnym problemem w Polsce jest alkoholizm, a dziennikarza nazwał „zasłużonym towarzyszem w promocji alkoholizmu”.

Kuba Wojewódzki to zasłużony towarzysz w promocji alkoholizmu. To przykre, że tysiące zgonów rocznie z powodu tej choroby, tysiące ludzkich tragedii, nie robią na kimś wrażenia. Ale cóż, czasami pieniądz zaciemnia obraz bardziej niż najlepsze okulary przeciwsłoneczne – mówił Śpiewak w rozmowie z Plotkiem.

Mocne słowa?

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Kamila Kolińska

Prywatnie jestem miłośniczką książek i dumną posiadaczką trzech cudownych psów. Chętnie śledzę świat celebrytów i cieszę się, że mogę dostarczać Wam najnowsze informacje i plotki z show-biznesu.
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz na adres kamila@pantofelek.pl

Grzegorz Hyży - fot. Piętka Mieszko/AKPA

Grzegorz Hyży zainwestował w klub w Poznaniu! Wystarczyło kilka tygodni, by podpadł mieszkańcom. „Łupanie noc w noc”

Magda Pyznar - fot. Instagram @magda.pyznar

Magda Pyznar z okazji 32. urodzin opublikowała tajemniczy wpis. To zapowiedź wielkich zmian. Ślub czy przeprowadzka?