w

[WIDEO] Brytyjczycy brutalnie pobili Polaka, który poprosił ich o pomoc. „To był rasizm”

Polak pobity w Wielkiej Brytanii - fot. screenshot z nagrania opublikowanego przez Daily Mail
Polak pobity w Wielkiej Brytanii - fot. screenshot z nagrania opublikowanego przez Daily Mail

We wszystkich społecznościach nie brakuje jednostek, które atakują ludzi na tle rasistowskim. Ten Polak nie spodziewał się, że proste pytanie o drogę, może wyprowadzić eleganckich Brytyjczyków z równowagi. Bili go tak mocno, że stracił przytomność.

Kamil Sobala na długo zapamięta wyjazd do Londynu. W drodze do metra napotkał dwóch eleganckich mężczyzn stojących pod pubem, których poprosił o pomoc. To, co go spotkało, wywołuje ciarki.

Wielka Brytania. Pobili Polaka ze względu na jego pochodzenie

Kamil wędrował po mieście z rozładowanym telefonem, dlatego też zwrócił się z prośbą o pomoc do mężczyzn, których mijał. Nie spodziewał się, że trafił na bandytów, którzy zamiast wskazać mu właściwą drogę, pobiją go do nieprzytomności.

Chciałem spotkać się z przyjaciółmi i przeszedłem obok pubu zapytać o drogę, ponieważ mój telefon nie działał. Chciałem się dowiedzieć, gdzie mógłbym naładować telefon oraz gdzie znajduje się metro. Poprosiłem ich o pomoc w znalezieniu stacji. Zamiast powiedzieć „przepraszam, nie mogę ci pomóc”, przeklinali mnie. Potem spytali mnie, skąd jestem, a ja powiedziałem, że z Polski.

Wieść o tym, że jest imigrantem, rozwścieczyła mężczyzn do tego stopnia, że rzucili się na niego z pięściami.

Bolą mnie plecy i oko, policzek i cała twarz. To był rasizm. Nie atakowali mnie, dopóki nie powiedziałem, że jestem z Polski; potem bili mnie, aż straciłem przytomność — mówił 31-letni Sobala w rozmowie z Daily Mail.

Przypadkowy świadek, który przyglądał się temu zajściu z pubu, wyjął telefon komórkowy i zaczął wszystko nagrywać. Wideo w mig obiegło sieć i wywołało niemałe poruszenie. Napastnicy przewrócili 31-latka na ziemię i zaczęli z całych sił okładać go pięściami. Gdy zorientowali się, że stracił przytomność, jak gdyby nigdy nic oddalili się z miejsca zdarzenia. Kamil ocknął się dopiero w szpitalu.

Pobity Polak jest wdzięczny kobiecie, która nagrała zajście i liczy na to, że wkrótce sprawcy pobicia zostaną złapani przez policję.

Pewna pani opublikowała nagranie ze mną i wezwała karetkę. Chcę podziękować wszystkim, którzy pomogli, a ten film jest dobry, miejmy nadzieję, że dzięki niemu chłopacy zostaną złapani — cytuje Daily Mail.

Funkcjonariusze z Metropolitan Police poinformowali, że nie pojawili się na miejscu zdarzenia, ale rozmawiali już z ofiarą i świadkami.

Funkcjonariusze nie uczestniczyli w tym incydencie, ale od tego czasu rozmawiali zarówno z ofiarą, jak i świadkami tej napaści. Trwa śledztwo w celu zidentyfikowania osoby odpowiedzialnej za ten atak. Kiedy policja odbiera telefony w sprawie incydentów, ocenia się ją z wielu powodów, w tym, czy istnieje bezpośrednie zagrożenie życia. W tym przypadku dzwoniący stwierdził, że podejrzany opuścił miejsce zdarzenia i wezwano karetkę, co oznacza, że ​​nie zaliczono go do najwyższej kategorii.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Magda Kwiatkowska

Fotograf amator, wielka fanka kryminałów i literatury fantasy. Niespełniona pisarka, która od najmłodszych lat marzy o tym, by wydać własną książkę. Bez opamiętania śledzę to, co obecnie dzieje się w świecie show-biznesu, by odsłaniać przed wami kolejne sekrety gwiazd.

Chcesz zadać mi jakieś pytanie? Wyślij e-mail na adres magda@chaosmedia.pl

Chłopiec wszedł pod ołtarz - fot. screenshot TikTok @pastelowyy

[WIDEO] Mały chłopiec w trakcie mszy wszedł pod ołtarz. Reakcja kapłanów mocno was zaskoczy. „I cyk dziecka nie ma”

Krzysztof Rutkowski, fot. AKPA

Krzysztof Rutkowski wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”! Wyszło na jaw, ile zarobi za jeden odcinek. Mało kto może liczyć na taką stawkę