w ,

SuperSuper DramatDramat HahaHaha

W dostawie broni Ukraińcy znaleźli ukryty list od… królowej Hiszpanii. Przekazała im prezent

fot. Król i królowa Hiszpanii oraz ukraińskie wojsko (Presidencia de la República Mexicana, CC BY 2.0 / Twitter)

Ukraińscy żołnierze dostali niespodziewane prezenty z Hiszpanii. W dostawie broni znaleźli tradycyjne hiszpańskie kiełbasy oraz list od samej Letycji, królowej Hiszpanii.

Królowa Hiszpanii do przesyłki uzbrojenia z Półwyspu Iberyjskiego dołożyła tradycyjne kiełbasy i pocztówkę z osobistymi życzeniami zwycięstwa Ukrainy nad Rosją. Dostawa broni została wysłana na Ukrainę, aby wzmocnić Ukraińską armię w walce o obronę ojczyzny.

Życzę Wam zwycięstwa! Z pozdrowieniami, Letycja” – brzmiała wiadomość od królowej.

Jak podaje serwis Visegrad 24, żołnierze nie od razu zrozumieli, że jest to wiadomość od samej królowej Hiszpanii. Wiadomość o niezwykłym darze Hiszpanii w mig obiegła portale społecznościowe.

Przed przetransportowaniem do Ukrainy, dostawa uzbrojenia przypłynęła do Gdyni na pokładzie hiszpańskiego okrętu „Ysabel”. Hiszpania przesłała Ukrainie ponad 200 ton uzbrojenia w tym środków ochrony osobistej, karabinów oraz granatników.

Letycja od 22 maja 2004 r. jest żoną Filipa VI Burbona. Gdy Jan Karol I Burbon w 2014 roku podpisał akt abdykacji, tytuł króla przejął Filip, a tym samym Letycja została królową. Królewska para posiada dwójkę dzieci. Letycja przez długi okres czasu pracowała jako reporterka oraz modelka.

Królowa Hiszpanii była jedną z pierwszych głów państw, która wyraziła poparcie dla Ukrainy. Letycja zaraz po rozpoczęciu inwazji ubrała tradycyjną Ukraińską bluzkę.

Źródło: Euromaidan ; Visegrad 24

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maciej

Z "Pantofelkiem" związany jestem od 2021 roku. Na bieżąco informuję Was o życiu gwiazd, a także najświeższych wydarzeniach z kraju i ze świata. Prywatnie miłośnik górskich wędrówek i dobrej książki.

Fryderyki 2022. Gwiazdy zachwycają kreacjami na gali: Daria Zawiałow, Monika Brodka, Sanah, Natalia Szroeder…. [ZDJĘCIA]

„Duch Kijowa” zginął w walce. Ujawniono tożsamość legendarnego ukraińskiego pilota